Antwort Co jí Divoký zajíc? Weitere Antworten – Co zere divoky zajíc

Co jí Divoký zajíc?
Potrava: Výlučně rostlinná potrava podle celoroční nabídky. V zimě okusuje letorosty a ohryzává kůru listnatých dřevin, příležitostně konzumuje různé dužnaté plody a semena. Zpravidla vystačí s vodou obsaženou v přijímané potravě. Popis: Zajíc polní má protáhlé tělo, oválnou hlavu s nápadně dlouhými ušními boltci.Výborně skáče do výšky přes 1 m a do dálky až 6 m. Podle jiných údajů dosahuje maximální rychlosti běhu kolem 55 km/h a do dálky doskočí až kolem 5 metrů. Zajíc má vynikající smysly: o skvělém sluchu svědčí dlouhé ušní boltce, které jsou na konci černé, zatímco zorné pole dosahuje při panáčkování až rozsahu 360 stupňů.Králík divoký je o dost menší než zajíc a postrádá jeho skořicověhnědý hábit. Tělem je zavalitější a pokrývá ho šedá až modrošedá nebo šedohnědá srst. Zadní nohy jsou jen o málo delší než přední; má kratší zaoblené uši bez černých špiček.

Čím se živí divoký králík : Potrava. Králíci jsou býložraví. Přes léto se živí zelenými částmi rostlin, trávou, hlízami a oddenky. V zimním období s oblibou loupe kůru stromů a keřů.

Co žere Divoký zajíc

Za potravu si vybírá různé druhy travin, bylin a také dřevnaté části keřů a stromů. Zajíci využívají vyvinutý čich a sluch, méně zrak. Při úniku zajíci vyvinou značnou rychlost (až 70 km/hod ). Voda jim není překážkou, neboť umí také dobře plavat.

Jak poznat stáří zajíce : Také podle chování můžeme orientačně soudit na věk jedince, starší zajíc je obyčejně opatrnější, rychleji kličkuje, vyhledává si lože na příhodném místě a dříve se do něj vrací pokud byl vyplašen. U ulovených zajíců lze věk rozeznat již mnohem spolehlivěji než u zajíců živých.

OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO

– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)

Na konci uší má zajíc černé špičky, které jsou pro něj typickým znakem. Králík má naopak kulatější tělo, kratší nohy a uši, které jsou kratší než jeho hlava. Uši králíka mají zaoblené špičky a jsou obvykle stejné barvy jako zbytek srsti. Dalším rozdílem mezi králíkem a zajícem je barva srsti.

Proč zakrslý králík hrábě

Hrabání a škrábání: Hrabe-li tvůj králík po pohlazení přední tlapkou, může to znamenat: "Prosím, ještě více hladit". Hrabání a škrábání je ovšem též vrozený instinkt, protože králíci v přírodě vyhrabávají nory. Dospělí samci a králice v době říje či březosti hrabou nervózně podestýlku.prase divoké je typický všežravec, jeho potravu tvoří hlavně tráva, hlízy, ořechy, různé bobule, mršiny, kořeny, odpadky, hmyz a malí plazi. velmi oblíbenou pochoutkou je kukuřice a další zemědělské plodiny. na polích často dokážou napáchat rozsáhlé škody.Zakázané potraviny: co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.


Naleznete-li mládě zajíce, které tiše sedí v trávě, nedotýkejte se ho a co nejdříve od něj odejděte. Pomoc nepotřebuje, není opuštěné. Kdyby bylo, hledalo by svou matku, běhalo by za lidmi či psy a pískalo by.

Jak dlouho se dožívá zajíc : Samci o mláďata nepečují vůbec. Zajíc se může dožít až 12 let, v přírodě se však dožívají obvykle 3. Při jejich značném rozšíření, v blízkosti nor, dochází často ke škodám nejen na okopaninách a pícninách, ale také na obilninách.

Čím krmit zajíce : Zajíci mají velmi rádi kůru z jabloní, takže lze použít i ořezané větve ze zimního průklestu v zahradách a sadech. Při dlouhotrvající sněhové pokrývce si zajíci i srnčí vezmou i zelené smrkové jehličí, zvláště v místech, kde jehličnanů roste jen málo.

Jak se pozná samice králíka

Vlastní určení pohlaví provádíme tak, že ukazováček přiložíme na kořen pírka, přičemž palec jemně, ale jistě zatlačí v oblasti před zevními pohlavními orgány. Tlak by měl být takový, abychom obnažili celé zevní pohlavní orgány – u králice je to vulva, u samce úplné vysunutí penisu.

Zajíc zaléhá do lože, v oranici si vyhrabává pekáč, leží v něm, přespává, je-li vyplašen, z lože vyzvednut, vypíchnut, vyvstává, vyráží, uhání, peláší, kličkuje. Zajíc dodržuje ochozy, v obilí zanechává pěšinky, cestičky.Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.

Jak udělat králíkovi radost : Šišky, klacíky, přírodní provázky. Šišky mohou být pro králíčky velkou zábavou. Díky jejich tvaru můžete i do nich vložit různé pamlsky a nechat králíčka se k nim dobýt. Králíci mohou šišku také okusovat, z přírody by však měla být buď zmražená nebo převařená, abychom vyhnali všechny škůdce.