Antwort Co žere agama Límcová? Weitere Antworten – Co nesmí jíst agama

Co žere agama Límcová?
Jablko, hruška, banán, meloun, okurka, paprika, mrkev, jahoda apod. Nevhodné pro agamy jsou veškeré citrusové plody!Krmení mláďat

Malé agamy obvykle nechtějí jíst střední a dospělé cvrčky a jejich jídelníček se nese v duchu mikro cvrčků, mikro sarančat a mikro švábů, jejichž velikost bývá do jednoho centimetru. Mouční červi slouží jako doplněk stravy, pamlsek, nikoliv plnohodnotná strava, kterou by agamy mohly být krmeny každý den.Některé agamy si zamilují i květy sedmikrásek, hluchavku, jetel luční a plazivý, kopřivy či jitrocel kopinatý. Z ovoce agamy neodmítnou jablka, hrušky, banán, broskve, maliny, ostružiny, ale i meloun. Do agamí stravy rozhodně nepatří citrusy, jelikož odvápňují. I zeleninou lze agamám zpestřit stravování.

Co jí agama Límcová : Areál rozšíření Nalézá se na území jižní Nové Guineji a severní a severovýchodní Austrálie. Mezi potravu, kterou loví na stromech, patří většinou malí členovci (většinou housenky a cikády), na zemi pak mravenci, termiti, pavouci nebo drobní obratlovci, např. jiné druhy menších ještěrů.

Jak casto svítit Agamě

Denním světlem se snažte prosvětlit téměř celou plochu terária. Vhodným zdrojem denního světla jsou plnospektrální zářivky SUNLUX DAYLIGHT a širokospektrální svítidla ARCADIA LED BAR. Pokud je v teráriu více agam, může být příčinou stranění agamy před dominantnější agamou.

Co je potřeba k chovu agamy : Nezapomeňte mít v teráriu teploměr a vlhkoměr, abyste mohli kontrolovat životní podmínky. Dále je třeba UVB osvětlení, které slouží jako zdroj světla a pro vytvoření vitamínu D – pro plazy je toto osvětlení životně důležité. Samozřejmostí je i miska na vodu a krmivo, která by měla být velká alespoň jako půlka agamy.

Pokud zvíře odmítá potravu, zkusíme ho povzbudit roztokem hroznového cukru, který mu vpravíme do úst. Týdenní půst dospělé agamě neuškodí, naopak – pročistí si střeva. Pro příjem potravy je důležitá voda, zvíře odmítající potravu může být tedy dehydrované nebo to může být ovlivněno i nesprávnou teplotou v teráriu.

Agamy se obecně rády koupou, ale ne všechny. Proto nezoufejte, pokud zrovna ta Vaše není vodomil. Miska s vodou by měla být tak velká, aby se do ní agama mohla minimálně z 50 % ponořit. Agama vodu z misky nejen pije, ale do ní i vyměšuje, takže nezapomeňte misku s vodou každý den měnit.

Jak poznám že agama umírá

Počátky rachitidy lze pozorovat již na špičce ocásku, který se začíná kroutit a vlnit. V horším případě začínají agamě řídnout kosti, lámou se a agama v bolestech umírá.Koupat bychom měli 2 x týdně a to jak mláďat, tak dospělé jedince. Kůže absorbuje vodu a zajistíme tak částečnou rehydrataci. Ujistěte se, že je voda teplá a mělká. Vykoupání obecně pomáhá agamám s vylučováním, nebuďte proto překvapení, když Vám do vody hodí smradlavý dáreček.Projevuje se to tím, že agama je více neaktivní než kdy jindy, nemá chuť k jídlu, pospává i přes den, je zalezlá do tmavého chladnějšího kouta, odkud nevyleze ani přes den. Pokud takovéto příznaky trvají déle než týden, můžeme přistoupit k zazimování agamy.

Když se agama vyruší nebo se cítí ohrožená, zčerná jí hrdlo včetně vousů a napřímí je. Z tlamky může vydávat ojediněle i syčivé zvuky. Tímhle způsobem chování se agama snaží zastrašit nepřítele nebo poukázat, že se jí něco nelíbí.

Jak často koupat agamu : Koupat bychom měli 2 x týdně a to jak mláďat, tak dospělé jedince. Kůže absorbuje vodu a zajistíme tak částečnou rehydrataci. Ujistěte se, že je voda teplá a mělká. Vykoupání obecně pomáhá agamám s vylučováním, nebuďte proto překvapení, když Vám do vody hodí smradlavý dáreček.

Jak poznat že agama umírá : Agamy totiž potřebují k využití UVB záření teplo. Bez UVB záření neumí agama metabolizovat vápník a fosfor a dochází u ní ke křivici (rachitis). Počátky rachitidy lze pozorovat již na špičce ocásku, který se začíná kroutit a vlnit. V horším případě začínají agamě řídnout kosti, lámou se a agama v bolestech umírá.

Jak si Ochocit agamu vousatou

Pokud to jinak nejde, necháme v teráriu nějaké krmení pro hmyz, například piškot nebo granule pro psy či kočky, aby hladový hmyz neobtěžoval nebo nepokousal spící agamu. Později si můžeme začít např. pohrávat s pískem a zvykat agamu na naše ruce. Asi po 14ti dnech se můžeme pokusit o krmení z ruky.

Mezi vhodné druhy patří Aloe, Crassula (ovata, arborescens), Tillandsie, netřesk a jiné běžně dostupné sukulenty. Po koupi rostlin musíme počkat alespoň 3 týdny, aby vyprchala hnojiva, která mohou agamy otrávit.Jak dlouho se má svítit agamě Agamám svítíme zhruba 12 hodin denně. V noci nesvítíme. Pokud chceme přirozenější režim, v létě můžeme svítit až 14 hodin a během zimních měsíců 10 – 11 hodin.

Co to znamená když agama kýve hlavou : Pokyvování hlavou (nahoru a dolů) je nejběžnějším projevem dominantního – tedy nadřazeného – chování. Takovéto chování se objevuje ve většině případů u samců, mohou se ale taktéž objevit i dominantní samice. Samec takto pokyvuje hlavou při dorážení na samičku nebo při ukázání dominance samcům.