Antwort Co dát pod králíka do klece? Weitere Antworten – Co dát na dno Kralikarny

Co dát pod králíka do klece?
Na dno každého kotce je vhodné dát nepromokavou podložku. Někdo pobíjí dno plechem, někdo dává lino, ovšem to většinou dlouho nevydrží, zvláště u samic, které ho během porodu většinou zlikvidují.morče a králík

Morčatům se nejčastěji jako podestýlka dává dřevěná drť nebo pelety. Jelikož ale mají citlivé tlapičky na otlaky, navrch je vhodné dát nějakou měkčí podestýlku – například papírové válečky. Pokud máte prostor, pak pro králíka je vhodné vytvořit v kleci nebo ve výběhu také hrabací zónu.Věnujte králíkovi svůj čas. Aby si králík co nejlépe uvykl na lidi a chod domácnosti, musí být nutně několik hodin denně puštěný. Absolutní minimum jsou 4 hodiny denně mimo ubikaci a někteří králíci potřebují ještě víc. Pokud tolik času nemáte, ušáka si nepořizujte.

Co dát králíkovi do záchodu : Králíci jsou velmi čistotní a rychle se naučí chodit na záchůdek. Ten umístěte do rohu klece a do něj kvalitní stelivo. Nejvhodnější jsou pelety. Stelivo z toalety denně vyhazujeme a umyjeme ji.

Co do klece pod králíka

Jako podestýlku na dno klece se doporučují hobliny, dřevěné pelety nebo sláma, popřípadě hrubý kobereček. Do klece si určitě pořiďte misku na krmení. Dobrá je keramická nebo závěsná, kterou králíci jen tak lehce nepřevrátí a nebudou ji vysypávat. Dále napáječku na vodu a krmítko na seno.

Co dát na podlahu do Kralikarny : Sada pro jeden kotec.

Pokládá se na podlahu kotce. Chrání dřevěnou podlahu a výrazně zvyšuje hygienu chovu. Vemi usnadňuje vyklízení hnoje a znemožňuje poškození dřevěné podlahy králíky. Materiál je polyuretanová deska o síle 1,5 mm, velmi odolná proti propíchnutí a protržení nářadím.

Nedílnou součástí výbavy pro králíky je:

  • Seník nebo jesličky.
  • Miska na granule, miska na zeleninu/ovoce.
  • Napáječka nebo miska na vodu.
  • Pelíšek nebo boudičku .
  • Domeček.
  • Záchůdek.
  • Hračky pro zkrácení dlouhé chvíle a zábavu.
  • Přepravku na cesty k veterináři nebo v případě nejnutnějšího cestování.


Nikdy nezapomínáme, že králík potřebuje mít neomezený přístup k čisté vodě (nejlépe v napáječce). V žádném případě nenabízíme zvířeti alkohol, kořeněná jídla, sladkosti, kávu nebo uzeniny.

Co na dno klece pro králíka

Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.Pokud jsou ledové, je mu zima. Pokud jsou horké, je mu vedro. Na druhou stranu, bytoví králíčci mají častěji společnost a pozornost.Králík má smysl pro oddělení toalety a místa na spaní

Nevhodným zacházením (malý prostor nebo neoddělená toaleta) jej nutíte, aby bobkoval tam, kde odpočívá. Tím jeho smysl pro hygienu zeslabíte.

Kupte mu závěsnou kovovou kouli, kterou mu naplňte senem. Koule se bude v kleci houpat a králíček se taháním stébel zabaví. Do koule mu můžete dát klidně i zeleninu a trochu ovoce. Králíčkovi můžete dát do klece kupku sena, kterou posypete sušenou zeleninou nebo sušenými bylinkami a on je v ní bude hledat.

Co se dává pod podlahu : Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.

Co dát na chalupu na podlahu : Mezi hodně oblíbené lze zařadit imitaci betonu nebo také mramoru či kovu. Výhodou stěrkových podlah je to, že jsou bezespáré, což je snadnější pro údržbu, a také se snadno renovují. Pod stěrkovou podlahu je také možné instalovat podlahové topení, ale musít být dodrženo zásadní pravidlo, což je pomalý náběh vytápění.

V kolika stupnich muze být králík

Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).

Voda a napájení králíků

Čerstvou čistou vodu musí mít každý králík k dispozici neustále. Zajistěte, aby králíci měli stálý přístup k čerstvé čisté vodě. Králíci dávají přednost miskám s vodou, ale použít můžete i závěsnou napáječku.Kočkolit představuje vhodnou alternativu pilin. Je méně prašný, ale jeho vlastnosti jsou zcela ekvivalentní. Cenově obvykle vychází zhruba nastejno, je tedy na vás, zda zvolíte hobliny či podestýlku pro kočky. Dejte si však pozor na to, aby ji králík náhodou nekonzumoval, mohl by si tím způsobit zdravotní potíže.

Jakou zeleninu nesmí králík : Některé druhy zeleniny mohou způsobit kvašení v žaludku a ve střevech, a proto mohou králíčky s citlivějším zažíváním nadýmat. Tyto druhy navíc obsahují kyselinu šťavelovou (více viz pod tabulkou zeleniny). Jsou to všechny druhy zelí, brokolice, kedluben (i jeho listy), kapusta a špenát.