Antwort Co dát hadovi do terária? Weitere Antworten – Co potřebuje had do terária

Co dát hadovi do terária?
Je nutné, aby terárium bylo dostatečně větrané – ze spodu u dvířek a u vrchu. Dno vysypte pískem smíchaným s rašelinou a do terária umístěte dekorace v podobě kořenů, kamenů a větví. Had by měl mít v ubikaci také nějaký úkryt, kde bude moci přes den odpočívat. Nezapomeňte na misku s čerstvou vodou.Velká většina běžných druhů má raději prostředí vlhké a těm slouží právě terárium tropické. V něm je potřeba udržovat stálou vlhkost. Podložím jsou materiály jako rašelina, kokosové vlákno či kůra, samozřejmostí by měly být zelené větve k prolézání. Obvykle se takové terárium osazuje řadou vlhkomilných rostlin.Hadi jsou, jak je snad všeobecně známo, výhradně masožravci. V přírodě se živí drobnými či většími obratlovci, ptáky, obojživelníky, hmyzem, kraby, plži, rybami, jejich jikrami, vejci.

Jakou podestýlku pro hada : Konopné pazdeří má několikrát vyšší savou schopnost než hobliny, je bezprašné a antialergenní. Perfektně se proto hodí jako podestýlka do terárií především při chovu hadů. Podestýlka z technického konopí je také velmi měkká, proto nehrozí zranění zvířat ani při jejím náhodném pozření.

Co do terária pro hada

Nepostradatelným vybavením terária jsou úkryty, ať už větší kusy korkové kůry, keramické květináče, zakoupené úkryty pro hady nebo bezpečně podložený placatý kámen. Terárium se vyhřívá tepelným zdrojem umístěným ve třetině terária, i hroznýš si rád najde chladný kout.

Jak dlouho svítit hadovi : Had potřebuje mít v teráriu zdroj tepla a světla. Žárovku nebo nějakou speciální lampu. Ta musí svítit 12 hodin denně.

Rostliny do vlhčích terárií

  • Pellaea – krásná menší terarijní kapradina.
  • Maranta leuconeura Fascinator – nádherně zbarvené listy.
  • Monstera deliciosa THAI CONSTELLATION – SUPER CENA.
  • Philodendron Xanadu – velké rostliny.
  • Syngonium erythrophyllum RED ARROW – nahoře zelené, dole rudé listy.
  • Syngonium T1510 – drobnolistý kultivar.


Větší a dospělí hadi se krmí jednou za dva týdny. Není výjimkou, pokud had nežere 4 – 6 týdnů. Pokud netrpí nemocí, vnitřními parazity, nevykazuje apatické chování nebo viditelně nehubne, je s hadem všechno v pořádku a pouze nemá hlad. V období svlékání se had nekrmí – tj.

Co zabíjí hady

Kromě několika druhů čápů, volavek, dravců, sov a mnohých havranovitých, loví příležitostně hady i velké množství ostatních ptáků, z nichž asi nejznámější je africký hadilov písař (Sagittarius serpentarius) který patří mezi dravce a ibis posvátný (Threiskiornis aethiopica), uctívaný jako skvělý lovec hadů již starými …I když by se čekalo týden, než had projeví o krmení zájem, chovatel by měl mít na paměti, že i myš se musí nažrat. Není na škodu chlupáči hodit do zařízení kousek ovoce, zeleniny či kousek tvrdého chleba.Mezi nejoblíbenější přírodní dekorace do terária patří korkové roury a exotické kořeny Lurus. Vypadají přirozeně, umožňují šplhání a zároveň poskytují zvířatům bezpečný úkryt.

Použijte substrát z kokosových vláken, písek, hobliny nebo dřevěnou vlnu. Nejvhodnější je smísit písek v poměru 1:1 se zeminou, přičemž tento substrát pohlcuje vlhkost a želva se v něm může přehrabovat. Do zbylé části umístěte zmíněné hobliny, které tolik nepráší.

Jak často se krmí had : Mladí hadi se krmí jednou týdně, dospělý velký had pak i jednou za měsíc či dva. Pokud had žere jednou za měsíc, tak také jednou za měsíc vyměšuje.

Jak často čistit terárium hada : Terárium je nutné 2–3 x týdně mírně rosit rozprašovačem, v době svlékání i každý den. Na vytápění si vystačíte s obyčejnou žárovkou umístěnou tak, aby se had nemohl popálit. Přímo pod žárovkou může teplota dosahovat až 35 °C, ve zbytku terária udržujte 24–26 °C s nočním poklesem až na 19–22 °C.

Jaké větve do terária

Často se používají větve z vrby, protože se stane, že v teráriu zakoření, a tak vznikne důmyslný živý celek. Využít se dají i větve ovocných stromů nebo větve vinné révy. Jakékoliv větve z přírody se musí před umístěním do terária propláchnout horkou vodou či na chvíli nechat vypéct v troubě.

Nejjedovatější rostliny v České republice:

  • Zimolez obecný Zdroj: CC BY-SA 3.0/eiku/Wikimedia Commons.
  • Rulík zlomocný Zdroj: CC BY-SA 3.0/Karelj/Wikimedia Commons.
  • Vraní oko. Zdroj: volné dílo/George Chernilevsky/Wikimedia Commons.
  • Jeřáb ptačí
  • Pámelník bílý
  • Tis červený
  • Ptačí zob.
  • Lýkovec jedovatý

Mladí hadi se krmí jednou týdně, dospělý velký had pak i jednou za měsíc či dva. Pokud had žere jednou za měsíc, tak také jednou za měsíc vyměšuje.

Kolik sežere had myši : Spokojí se s vyhřátým teráriem, vodou a jednou myší týdně. Některé stačí krmit i jednou za měsíc, záleží na velikosti hada. Ten bez potravy vydrží i několik měsíců. „Hady krmíme přibližně jednou měsíčně, vyžadují však dostatek vody a tepla.