Antwort Co dát do skleníku? Weitere Antworten – Co a kdy sázet do skleníku

Co dát do skleníku?
S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.Pro tu se hodí například kozlíček polníček, špenát, ozimý salát, listová petržel, kerblík a další. Předpěstovat si také můžete vlastní sazenice kedlubny, květáku, hlávkové kapusty a další, díky nimž získáte před ostatními pěstiteli náskok a vlastní zeleninu budete moci sklízet už brzy na jaře.V létě do skleníku umístíme to, co má rádo teplo: papriky, rajčata, lilky, okurky, mochyni, melouny cukrové i vodní. Pokud jde o rajčata, papriky a okurky, je dobré najít jim ve skleníku správné místo. Okurky patří tam, kde se vzduch moc nehýbe.

Co v létě do skleníku : Co pěstovat ve skleníku v létě

Vyzkoušejte rozmarýn, levanduli, šalvěj, oregano, tymián, majoránku, mátu, bazalku, petržel a pažitku. I melounům se daří v teplejších podmínkách. Mohou být pěstovány v letních sklenících, a přestože zpočátku vyžadují málo místa, můžete snadno rozšířit jejich pěstitelskou plochu.

Co vysadit v únoru do skleníku

Vysévat v tuto dobu doma můžete například cibuli, květák, brokolici, kedluben, pórek, papriky, rajčata nebo hlávkový salát. U truhlíkových rostlin pravidelně kontrolujte výskyt mšic. V únoru je taktéž možné vysít ve skleníku špenát.

Co do skleníku v zimě : Špenát – kapusta, zelí, čínské zelí a většina kořenových plodin, jako pór, řepa, mrkev, tuřín, pastinák a ředkvičky si s klidem můžete na zimu do skleníku vysadit, výsledkem bude dřívější a chutná sklizeň. Cibule – existuje poměrně málo druhů sadbové cibule, které by rostly v zimě v nevyhřívaném skleníku.

Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.


Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Kolik dát hnoje do skleníku

Pokud není moc kvalitní, je dobré vybrat zeminu do hloubky cca 40 cm, dolů navézt cca 10 cm kvalitního hnoje. Nejlepší samořejmě od koní, podobně však poslouží i od skotu či např. králíků. Na hnůj je dobré dát vrstvu shrabaného listí, případně slímy.9) Pokud máte vytápěný skleník, můžete do něj vysazovat papriku již v druhé polovině března. Do studeného skleníku vysazujte v druhé polovině dubna. Když musíte pěstovat v krytých prostorách více plodin, dejte papriku doprostřed a rajčata do průvanu, na kraj ke dveřím.9) Pokud máte vytápěný skleník, můžete do něj vysazovat papriku již v druhé polovině března. Do studeného skleníku vysazujte v druhé polovině dubna. Když musíte pěstovat v krytých prostorách více plodin, dejte papriku doprostřed a rajčata do průvanu, na kraj ke dveřím.

Výsadba by měla proběhnout v září. Zalijte hrášek do hloubky a opakujte to 2x do týdne. Voda by měla být nalita na půdu a ne na samotnou rostlinu, zabráníte tak hnilobě a plísním.

Jak dezinfikovat skleník : Na povrch zeminy pohoďte dusíkaté vápno a zapravte ho do půdy pomocí hrábí. Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte.

Co sázet vedle cibule : Co zasadit vedle cibule: Mrkev Česnek Pórek Kopr Salát Hrášek Rajče Paprika Ředkvičky Červená řepa

  1. Mrkev.
  2. Česnek.
  3. Pórek.
  4. Kopr.
  5. Salát.
  6. Hrášek.
  7. Rajče.
  8. Paprika.

Jak často měnit hlínu ve skleníku

Není potřeba měnit zeminu každý rok, vydrží klidně několik let. Nezapomeňte ji ale na jaře doplnit o organické hnojivo.

Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.Ve skleníku v květnu vysázíme také předpěstovanou sadbu paprik, nejlépe do dvojřádku 40 cm a rostlinky pak 30 cm od sebe nebo do sponu 50×60 cm, zásadně po jedné rostlině. Vysazujeme-li sazenice kvetoucí nebo dokonce se zárodky plůdků, tyto nejprve odstraníme.

Jak daleko od sebe sazet papriky ve skleníku : Ve skleníku v květnu vysázíme také předpěstovanou sadbu paprik, nejlépe do dvojřádku 40 cm a rostlinky pak 30 cm od sebe nebo do sponu 50×60 cm, zásadně po jedné rostlině. Vysazujeme-li sazenice kvetoucí nebo dokonce se zárodky plůdků, tyto nejprve odstraníme.