Antwort Co dát do septiku? Weitere Antworten – Co nesmi do septiku

Co dát do septiku?
Do domácí čističky odpadních vod nepatří léky, jedy používané v domácnosti, barviva a rozpouštědla, intenzivní čistící prostředky (např. SAVO). Dále specifické látky jako je kondenzát z kondenzačního kotle nebo chemikálie použité pro vyvolání fotografií.V případě, že máte v žumpě či septiku přepad, kudy odtéká voda i s částí aplikovaných bakterií, doporučujeme častější dávkování, cca jednou za 14 dní. Na čištění odpadů, sifonů a potrubí doporučujeme použít přípravek Bacti SO a Bacti KD. Tyto přípravky nijak neovlivňují a nesnižují účinnost přípravku Bacti ZS.Septik pravidelně „krmte“ speciálními bakteriemi do septiku . Jako prášek či v tekuté formě je seženete v hobby marketu nebo drogerii. Pokud už je na prevenci pozdě a septik silně páchne, nasaďte tyto bakterie jako rychlou léčbu, dávkujte je do septiku pravidelně alespoň 1× za 14 dní.

Co nalit do septiku : Bioseptik je směsí nezávadných, nepatogenních užitečných bakterií a enzymů do žump, septiků a čistíren odpadních vod (ČOV), které ekologicky rozkládají organické látky (kaly).

Jak aktivovat septik

Prášek nikdy nesypte do odpadu nebo septiku bez aktivace, ztrácí účinnost. Nejdříve ho dobře rozmíchejte ve vodě a počkejte 30–45 minut, než se bakterie aktivují. Potom směs vylijte do odpadu, ideálně na noc, kdy do septiku nebude přibývat takové množství odpadních vod jako přes den.

Co nesmí do čističky odpadních vod : Čistička odpadních vod není vhodná do domácnosti s drtičem odpadků. Do ČOV se nesmí dostat biologicky nerozložitelný materiál (plasty, kosti, gumy apod.). Pokud se tak stane, vyberte tento materiál neprodleně z nádrže. V žádném případě do odpadu nevypouštějte ředidla, barvy, laky a další jedy.

Septik vyčistěte tlakovou vodou a ošetřete dezinfekcí (například savem). Stěny nádrže a poté i dno je nutné natřít první vrstvou hydroizolačního nátěru, kterou je třeba nechat zasychat po dobu minimálně 24 hodin. Během této doby musí nádrž zůstat odvětrávaná.

Základním nepřítelem svěžího dechu je bakteriální plak (povlak), který se usazuje na povrchu zubů a v jejich okolí. Bakterie zubního plaku rozkládají zbytky jídla a při tom vzniká zápach, který nepříjemně vnímá okolí postiženého. Pokud není plak důkladně odstraňován, začíná vápenatět a mění se v zubní kámen.

Jak vyprázdnit septik

Jelikož žumpa ani septik nemá odtok, není bezedná a je třeba ji pravidelně vyvážet. Jak se to dělá Nejvhodnější je zavolat specializovanou firmu, která je vybavena pro odvoz tekutých odpadů nejlépe sacím vozem. Firmou, která se zabývá odvozem tekutých odpadů a odpadních vod ze septiků je Kaiser servis.Aktivátor septiků najdete ve formě kapslí, prášku nebo jako tekutý roztok. Obsahuje bakterie do septiků, které zvyšují účinnost enzymů. Právě tyto enzymy pak napomáhají lepšímu rozpouštění zejména tuhých složek odpadu (bílkoviny, uhlovodany a tuky, ale také například papír) a zabraňuje tvorbě usazenin.Produkt ve vodě promícháte a necháte několik minut (30 až 45 minut) aktivovat. Až po uplynutí stanovené doby můžete aktivátor septiků nalít do WC či jiného odpadu. Ideální je použít přípravek na noc, kdy do septiku nebude přibývat žádný odpad a přípravek má čas udělat svou práci.

Cena za vývoz septiku se pohybuje v rozmezí od 800 Kč do 3 000 Kč. Stejně jako u vývozu jímky, cenu za vývoz septiku ovlivňuje několik faktorů, jako je objem septiku, velikost fekálního vozu a vzdálenost společnosti, která vývoz septiku zabezpečuje od pozemku.

Jaký toaletní papír do čističky : Nejvhodnější je toaletní papír, který je vyroben z recyklovaného papíru, má méně než 3 vrsty a není parfémovaný ani bělený.

Co se deje s vodou z čističky : Vyčištěná voda se zpravidla vypouští do povrchových vod (potok, řeka), do vsaku nebo veřejné kanalizace, která není napojena na obecní čistírnu, případně lze vodu využívat k zavlažování vlastního pozemku. Při vypouštění do povrchových vod posuzuje úřad čistírnu dle zařazení do kategorie.

Co lze pouzit jako dezinfekci

K dezinfekci rukou můžeme použít dezinfekční mýdla, gely nebo ubrousky. Vybírat bychom měli takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Dezinfekční ubrousky a gely jsou většinou na bázi alkoholu s větším či menším obsahem dalších antibakteriálních látek.

kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.K odstranění nepříjemného dechu mohou pomoci ústní vody, ústní spreje, kvalitní žvýkačky nebo pastilky bez cukru. Nepodceňujte pitný režim, ideální je čistá voda, aby byla ústní sliznice dostatečně hydratovaná a tvořil se dostatek slin. I v tomto mohou pomoci žvýkačky nebo pastilky bez cukru.

Čím neutralizovat zápach : Mezi další účinné pohlcovače pachu patří i ocet, mletá káva, kuchyňská sůl a jedlá soda. K absorbovaní nepříjemného zápachu dobře slouží i aktivní uhlí, které navíc účinně zbavuje úložné prostory plísní.