Antwort Co do Foliovniku? Weitere Antworten – Co do fóliovníku

Co do Foliovniku?
Mezi oblíbenou zeleninu, kterou si zahrádkáři předpěstovávají ve fóliovníku, patří květák, brokolice, pórek, kapusta, zelí, celer či brukev. Stejně tak si zde můžete rozmístit květináče nebo truhlíky, a v nich si předpěstovat rostliny, které pak budou zdobit vaše okna či terasu – například afrikány či petúnie.Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku.Sázení do půdy: Zasaďte salátová semena hned, jak bude půda životaschopná, nejlépe jeden nebo dva týdny před posledním jarním mrazem, ačkoli můžete začít i o něco dříve, protože podmínky ve fóliovníku poskytují přiměřenou ochranu před vlivy počasí.

Na co je dobrý fóliovník : Skleníky a fóliovníky fungují skvěle jako urychlovače růstu. Udržují konstantní teplotu i vlhkost a zajišťují dobré světelné podmínky, což rostlinám maximálně vyhovuje. Ty se vám pak odmění svým vzrůstem i objemem sklizně. Navíc takováto "poklička" rostliny chrání před nepříznivým počasím i nenechavými hlodavci.

Kdy vysadit papriky do fóliovníku

Rostlinám často větráme a dáváme je, pokud nejdou teploty k nule, přes den otužovat ven. Do fóliovníku vysazujeme v dubnu, do volné půdy pak stejně jako papriky v polovině května po „zmrzlých“.

Jak dlouho vydrží fóliovník : Životnost fóliovníku není taková jako u skleníků a odvíjí se od použitých materiálů. Kvalitní konstrukce vydrží dlouho, ale i nejlepší plachtu bude třeba po cca 5 – 7 letech vyměnit. Fóliovník dobře drží vláhu a rozkládá sluneční záření lépe než sklo, takže v horkém létě nehrozí rostlinám spálení.

Do fóliovníku vysazujeme v dubnu, do volné půdy pak stejně jako papriky v polovině května po „zmrzlých“. Sazenice rajčat můžeme už v květináčích ošetřit postřikem Kuprikol nebo biologickým přípravkem Alginur proti houbovým chorobám, které rajčata často napadají.

Mezi ty nejčastější nákazy, které papriky napadají, patří virus mozaiky okurky, bronzovitost rajčete či skvrnitost papriky a rajčete. Všechny tyto choroby způsobují skvrny na plodech, různý stupeň jejich zmenšování či deformace, u posledně jmenované choroby dokonce praskání plodů i listů a jejich následné opadávání.

Kdy dát ven papriky do Foliovníku

Rostlinám často větráme a dáváme je, pokud nejdou teploty k nule, přes den otužovat ven. Do fóliovníku vysazujeme v dubnu, do volné půdy pak stejně jako papriky v polovině května po „zmrzlých“.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.

Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.

Jaká je nejlepší fólie na fóliovník : Na fóliovník je z hlediska zátěže životního prostředí nejlepší použit polyethylenovou (PE) fólii.

Jaká je vhodná fólie na fóliovníky : Při výběru se řiďte jejich typem a sílou, neboť právě to ovlivňuje jejich celkovou výdrž a životnost. K ruce si vezměte silnější typy fólií se speciální úpravou. Moderní fóliovník ocení společnost fólie typu FF01 s utkanými pásy nebo fólie FF02 s výstužnou mřížkou.

Proč mi nerostou sazenice paprik

Nepracují kořeny a tím pádem neposkytují nadzemní části žádné živiny. Tady je totální disbalanc mezi množstvím světla, tepla a vláhy. Květináče jsou zbytečně předimenzované, substrát příliš jemný bez hrubších složek a hlavně průvan. Rostlinkám je zima.

Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.

Rostlinám často větráme a dáváme je, pokud nejdou teploty k nule, přes den otužovat ven. Do fóliovníku vysazujeme v dubnu, do volné půdy pak stejně jako papriky v polovině května po „zmrzlých“.

Co a kdy sázet do skleníku : S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.