Antwort Co dělat při výskytu vši? Weitere Antworten – Jak postupovat při vyskytu vši

Co dělat při výskytu vši?
Vyčesávání vší je nutné provádět od kořínků vlasů minimálně 5 minut postupně z celého povrchu vlasaté části hlavy alespoň každý třetí den. Vši se musí vyčesávat, dokud se vyskytují, minimálně však ještě dva týdny po nálezu poslední dospělé vši.Používejte šampon na vši a speciální kovový hřeben na vši. I když by šampony měly působit na všechna stádia vší, ty mohou být proti některým z nich imunní. Rozhodně doporučujeme opakovat aplikaci šamponu po 7-10 dnech, abyste zahubili i nově vylíhlé vši z hnid. O něco účinnější pak bývají spreje a oleje proti vším.Veš se totiž vlasů drží drápy a na hladkém povrchu se udržet nedokáže. Možný ovšem je přenos na různých tkaninách – čepice, ručníky, ložní prádlo, kde se drápky snadno zachytí. Mimo hostitele ale veš nevydrží žít příliš dlouho. Umírá zhruba do 24 hodin po posledním sání.

Jak vyčesat vši : Zásadní pokyn zní vyčesávat MOKRÉ VLASY s trochou KONDICIONÉRU, nebo balzámu, rozčesávače na vlasy, případně dobře funguje i kokosový olej. A POCTIVĚ po pramenech VYČESAT celou hlavu! Kouzelný všiváček protáhnout vždy od kořínků ke konečkům.

Jak dlouho být doma se Vsima

Mimo hlavu, tedy na oblečení nebo lůžkovinách, by veš neměla přežít déle než jeden den. V případě napadení vší není nutné navštívit lékaře, dítě by se ale do školy mělo vrátit až po odšivení. Je potřeba důsledně vybrat všechny vši a následně pročesat vlasy na vlhko speciálním hřebínkem, abychom se zbavili i všech hnid.

Jak rychle se projevi vši : Inkubační doba, tedy doba od prvního výskytu vší v hlavě až po vylíhnutí vajíček tak činí přibližně 2 týdny, přičemž svědění od sající vši se může projevit téměř okamžitě po nákaze (veš potřebuje potravu – krev).

Příznaky výskytu vší:

  • svědění a lechtání pokožky hlavy,
  • drobné škrábance na hlavě,
  • poruchy koncentrace – neklid nervozita,
  • poruchy spánku.


Paranit šampon je 100% účinný pro odstranění hnid a vší, přičemž stačí pouze 10 minut a dostatečné množství šamponu. Jeho účinnost je klinicky prokázána. Použití Paranit šamponu je stejně jednoduché, jako mytí vlasů. Ulevuje od vší a hnid a zároveň pečuje o vlasy.

Kdy poznam že mám vší

Příznaky výskytu vší:

  • svědění a lechtání pokožky hlavy,
  • drobné škrábance na hlavě,
  • poruchy koncentrace – neklid nervozita,
  • poruchy spánku.

Zkuste třeba Trixline gumičky do vlasů proti vším obsahující rozmarýn, eukalyptus, mátu peprnou a geraniol. Výrobek je voděodolný. Při běžném používání vydrží až 75 dní. Můžete vsadit rovněž na produkty v podobě sprejů Paranit nebo Puressentiel, které obsahují účinnou repelentní složku odpuzující vši.Je také důležité vyprat veškeré oblečení i ložní prádlo a vše, kde se vši mohou ještě vyskytovat. Dobré je používat hřeben na vši a vyčesat z vlasů jak živé vši tak hnidy a pravidelně tak vlasy kontrolovat. Pokud dojde k opětovnému výskytu vší , je možné kůru znovu celou opakovat.

Žák se nesmí vrátit zpět do kolektivu, dokud nejsou vlasy čisté a úplně zbavené hnid. Často se stává, že rodiče pouze umyjí dětem hlavu přípravkem, ale nezbaví vlasy hnid. Přípravky, které jsou na trhu nezaručí odstranění všech hnid, proto je nutné ruční vyčesávání vlasů, jinak se vši neustále šíří.

Kde se vezmou vši : Šíří se přímým kontaktem s infikovanými vlasy, například společně užívanými hřebeny, čepicemi, klobouky nebo šálami. Veš dětská jsou proto velmi častým problémem ve školkách a školách, kde si děti společně hrají nebo jsou v blízkém kontaktu. Odvšivování dětí je téměř vždy na rodičích.

Jak se pozna že mám vši : Pár informací o vši dětské

Veš dětská měří zhruba 3 milimetry a naleznete ji výhradně ve vlasech. Veš má hnědé tělíčko ve tvaru plochého válečku s malou hlavičkou a silné nožičky s drápky, kterými se dokáže vlasu pevně držet. Životní cyklus vší trvá zhruba 30 dní.

Co nesnáší vši

Vši nesnáší kyselé prostředí. Přežehlení vlasů žehličkou na vlasy je dobrý podpůrný prostředek. Po dokončení odvšivení se doporučuje přežehlit vlasy a tím usmrtit hnidy, které ještě na vlasech zůstaly.

Za inkubační dobu nákazy se může brát období, kdy veš vyvolává v hlavě nápadné svědění a s tím související podráždění pokožky. Což může trvat až dva týdny. Z jiného hlediska inkubační doba u vší není, když k vám jedna přeleze, už jste nakaženi a už celý proces množení a šíření startuje.Je také důležité vyprat veškeré oblečení i ložní prádlo a vše, kde se vši mohou ještě vyskytovat. Dobré je používat hřeben na vši a vyčesat z vlasů jak živé vši tak hnidy a pravidelně tak vlasy kontrolovat. Pokud dojde k opětovnému výskytu vší , je možné kůru znovu celou opakovat.

Jak dostat vší z oblečení : Ještě je třeba vyprat veškeré ložní prádlo (na 60 °C), důkladně vyluxovat, a pokud můžete, dejte veškeré oblečení do sušičky na nejvyšší teplotu na 30 minut. Nezapomeňte na plyšáky. Vši se na nich sice „nenakrmí“, ale mohou v nich až na 18 hodin najít domov, než zase vlezou do vlasů.