Antwort Co dělat na výtvarce? Weitere Antworten – Co na výtvarnou výchovu

Co dělat na výtvarce?
Zvoní!

  1. Kufřík.
  2. Podložka na stůl.
  3. Štětce a paleta.
  4. Barvy – Vodové, akrylové, tempery.
  5. Zástěra.
  6. Pastelky (fixy, voskovky, popř. barevné křídy)
  7. Barevné papíry.
  8. Nůžky.

Abstrakce

  • Tulipány – otisk hedvábného papíru.
  • Abstraktní zimní krajina.
  • Slunečnice, anilinové barvy.
  • Abstraktní sova.
  • Kytice růží – symetrie.
  • Slunéčko a barvy.
  • Kytice – mramorování s mlékem.
  • Abstraktní tvář

Výtvarná výchova by měla obsahovat celé spektrum výtvarných aktivit – tedy nejen kresbu a malbu, ale i sochařství, grafiku, design, fotografii, architekturu, divadlo a scénografii, film a ekologii.

Jaké jsou výtvarné techniky : Nejznámější a nejoblíbenější výtvarné techniky jsou: kresba tužkou a pastelem, malba akvarelem a olejem. Nejjednodušší technikou je kresba tužkou.

Co rozvíjí výtvarná výchova

Prostřednictvím výtvarné výchovy se rozvíjí dětská tvořivost, představivost a fantazie.

Jak zabít tvořivost ve výtvarné výchově : Příspěvek se zabývá vnějšími faktory ovlivňujícími tvořivost ve výtvarném vzdělávání na primárním a preprimárním stupni. Popisuje vybrané situace, které brání rozvoji tvořivosti, nebo ji ve výsledku dokonce snižují.

Začít však můžete i kresbou svého oblíbeného hrnku, ze kterého právě pijete svou ranní kávu. Pokud je venku hezky, klidně vyražte na zahradu nebo na procházku a nakreslete strom či kousek přírody. Bydlíte ve městě Můžete nakreslit budovu, památky, sochu, lavičku v parku…

Rozdíl mezi kresbou a malbou

Základním stavebním prvkem kresby jsou linie, body a více či méně zastíněné plochy. Jedná se tedy o ohraničené tvary. Malba je oproti tomu vytvářena systematickým nanášením barev v souvislé vrstvě.

Na co malovat obraz

Pro malování olejovými barvami potřebujete plátno, sololit, dřevěnou desku nebo speciální papír pro olejomalbu. Plátno je nejlepší podklad pro malování olejovými barvami. Koukejte po plátnech natažených na napínací rám (tzv. blindrám neboli slepý rám), můžete použít i plátno na desce.Výtvarná výchova má své specifické cíle: rozvíjet fantazii, kreativitu. výtvarnou formou si osvojovat okolní skutečnost, vztahy mezi lidmi a věcmi i vzájemné souvislosti. rozvíjet elementární grafickou zručnost a výtvarné technické dovednosti.Chcete-li začít malovat, vyberte si mezi akvarelem, akrylem, olejem nebo pastelem, jsou to nejrozšířenější malířská média. Pastely a akvarelové pastelky jsou navíc použitelné jak pro malování, tak pro kresbu. Můžete zkusit i temperu.

Výtvarné činnosti jsou prostředkem naplňování rámcových cílů i celé řady cílů oblastních. Výtvarná výchova má své specifické cíle: rozvíjet fantazii, kreativitu. výtvarnou formou si osvojovat okolní skutečnost, vztahy mezi lidmi a věcmi i vzájemné souvislosti.

Co rozvíjíme v MŠ : V mateřské škole se děti také učí spolupracovat s ostatními, pomáhat si navzájem a nejde vždy jen o spolupráci přirozenou, ale také o spolupráci, která vyplynula ze situace ve hře přichystané učitelkou. Při těchto aktivitách rozvíjíme sociální a emocionální inteligenci dětí.

Jak u dětí rozvíjet kreativitu : Jak podpořit kreativitu svých dětí

  1. Vytvořte podmínky. Aby dítě mohlo být kreativní, potřebuje vhodný prostor, nástroje a materiál.
  2. Dejte šanci nudě
  3. Inspirujte.
  4. Podporujte osobní zájmy.
  5. Nebojte se reality.
  6. Hrejte si a fantazírujte.
  7. Tvořte společně
  8. Nechte jim kontrolu.

Čím vším se dá kreslit

3.2. Čím můžeme kreslit a psát

  • Barvy (prstové, vodové) Prstové barvy jsou nejvhodnější pro nejmenší děti, protože jsou nejméně toxické.
  • Tužky. Tužka je základní a klasický kreslící nástroj.
  • Pastelky. Pro výběr pastelek platí stejná pravidla jako pro výběr tužky.
  • Kreslící kulička.
  • Voskové pastelky.
  • Fixy.
  • Křídy.
  • Plnicí pera.


Můžete nakreslit budovu, památky, sochu, lavičku v parku… Možností je nekonečně.Připravte zdi na výmalbu: škrábání, broušení a penetrace. Před samotným malováním zkontrolujte stav zdí. Základní „malířské pravidlo“ totiž zní: Podklad musí být pevný, suchý, odmaštěný, čistý, bez prachu a nesoudržných vrstev. Ze všeho nejdřív proto namočte váleček do vody a několikrát s ním přijeďte po zdi.

Proč kreslit : Ale pro většinu umělců má kresba i popisnou úlohu: je to bezprostřední reakce na vizuální vjemy z našeho okolí. Schopnost kreslit je často považována za zvláštní dar. Je pravda, že existují lidé, kterým kreslení, jak se zdá, nečiní vůbec žádnou námahu.