Antwort Co dělat den před odběrem krve? Weitere Antworten – Co se nesmi před odběry krve

Co dělat den před odběrem krve?
14 hodin před odběrem

  • vynechejte jídla s obsahem tuku.
  • zdržte se pití alkoholu.
  • pijte dostatečné množství nealkoholických tekutin, až 3 litry za den.
  • dbejte na dostatečný odpočinek – nevystavujte se zvýšené fyzické námaze (sport, sauna)

Odběr krve

Pokud Vás lékař nepoučí jinak, provádí se odběry zásadně nalačno. Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Pokud lze vynechat léky, pak je se svolením lékaře vynechejte před odběrem. Léky nebo doplňky stravy také ovlivňují výsledek vyšetření.Pacient je poučen, že odpoledne a večer před odběrem má vynechat tučná a velmi sladká jídla. Po dobu lačnění se nedoporučuje kouřit a požívat alkoholické nápoje. Je vhodné před odběrem vypít neslazené tekutiny abychom vyloučili dehydrataci pacienta (např. neslazený černý čaj, voda, neochucená minerálka).

Jak postupovat před odběrem krve : Obecně platí zásada, že na odběry by dárci neměli chodit nalačno. Ráno je vhodná lehká snídaně a dostatečné množství tekutin. Jediné omezení, na které jsou dárci upozorňováni je, aby večer a ráno (14 hod.) před odběrem nejedli nic tučného a nepili alkohol.

Kdy nechodit na odběr krve

při odběru krve mezi 7:00 – 8:30 hod. ranní, má být poslední jídlo v den před odběrem mezi 17:00 – 19.00 hodinou). Pacient nemá být dehydratován(tj.

Jak jít na odběr krve : Odběry krve jsou prováděny nejčastěji nalačno v ranních hodinách. Večer před odběrem je vhodné vyvarovat se konzumaci tučných jídel a také pít dostatek tekutin, nejlépe čisté vody. Neplánujte si před odběrem také žádnou velkou fyzickou námahu a vypijte alespoň ¼ litru vody (příp. neslazeného čaje).

Díky testu zjistíte poměry jednotlivých složek krve (červené, bílé krvinky, krevní destičky), hladinu cukru v krvi, funkci jater a ledvin, riziko kardiovaskulárních onemocnění (hladinu cholesterolu) a rozbor moči pro zjištění možných onemocnění močových cest či ledvin.

Nalačno, ale s dostatkem tekutin

To může zkreslit výsledky i ztížit samotné odběry. Záleží i na čase odběru, někdy se proto spíše než nejíst po půlnoci doporučuje, aby pacient nejedl dvanáct hodin před odběrem. Pokud jste do laboratoře objednaní na sedmou ranní, měli byste se naposledy najíst v sedm večer.

Co Nedelat po Odberech krve

– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)POKYNY K ODBĚRU KRVE:

  1. 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.
  2. 12 hodin před odběrem. Nejezte, pijte pouze vodu. K večeři jen lehké, stravitelné jídlo.
  3. 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.

Na odběry choďte vždy nalačno, pokud Vám lékař neřekne jinak. Velká část laboratorních hodnot (cukr v krvi, hladina cholesterolu, jaterní testy apod.) je do velké míry ovlivněna nedávným příjmem stravy. Jejich "normální" hodnoty se tedy vztahují k odběru provedeném po 12 hodinách bez jídla.

1/ Minimálně od půlnoci NIC NEJÍST a pít jen ČISTOU VODU. Večer před náběrem si dejte večeři jen lehkou. 2/ Ráno vypijte celý hrnek čisté vody. 3/ Ranní léky – kromě léků na cukrovku – si bez obav vezměte ( nestanovil-li lékař výslovně jinak) Ranní léky na cukrovku užijete až po snídani.

Co Nedelat při odberu krve : POKYNY K ODBĚRU KRVE:

  1. 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.
  2. 12 hodin před odběrem. Nejezte, pijte pouze vodu. K večeři jen lehké, stravitelné jídlo.
  3. 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.

Kolik vypít vody před odběrem krve : Ráno před odběrem se nezapomeňte napít.

Nalačno totiž neznamená, že musíte trpět žízní, naopak. „Před odběrem se doporučuje vypít minimálně čtvrt litru tekutin, které krev naředí a usnadní její odběr,“ říká Martina Vršková, vedoucí odběrových pracovišť synlab czech.

Co si vzít na preventivní prohlídku

Co přinést s sebou na preventivní prohlídku

  1. očkovací průkaz dítěte.
  2. zprávy z lékařských vyšetření, pokud dítě nějaké absolvovalo, zprávy z odborných ambulancí, kde je dítě sledováno.
  3. seznam léků, které dítě užívá (nejen název léku, ale i jeho sílu, dávkování)
  4. od 18.


Podle odst. 1 písm. d) tohoto ustanovení je obligatorní součástí každé pracovnělékařské prohlídky základní chemické vyšetření moči ke zjištění přítomnosti bílkoviny, glukózy, ketonů, urobilinogenu, krve a pH moči. Jedná se o orientační vyšetření, které se provádí přímo v ordinaci.