Antwort Co dělá Vlnatka krvavá? Weitere Antworten – Jak se zbavit Vlnatky krvavé

Co dělá Vlnatka krvavá?
Vlnatka krvavá na pokojových rostlinách

V domácím prostředí se s vlnatkou poperete lépe než venku. Stačí, když budete otírat postižené listy a ostatní části rostliny tamponkem nebo napuštěným olejem nebo lihem. Rostlině to neublíží a vlnatka tyto prostředky nesnáší.Otírejte postižené listy a části rostliny tamponkem nebo čistým hadříkem napuštěným olejem nebo lihem. Nebojte, rostlině to neublíží. Pokud jsou vlnatky i v kořenech, rostlinu přesaďte, vyměňte substrát a kořeny i květináč umyjte čistou vodou. Skvěle také funguje nechat rostlinu venku na chráněném místě.Použít se dají chemické přípravky, např. Mospilan 20 SP., Proti mšicím a molicím (Mospilan) nebo Karate se ZEON technologií 5 SC, Při prvním výskytu škůdců na jabloních je vhodné použít také i přírodní produkt: PROTI mšicím a sviluškám (INPORO PS) – koncentrát.

Jak vypadá Vlnatka : Bílá voskovitá vlákna kolem sebe vlnatky vytvářejí jako ochranu před predátory. Samotné vlnatky, které jsou až 2 cm velké, mají černošedou, hnědou nebo žlutohnědou barvu. Vypadají jak mušky s dlouhými bílými chlupy. Jejich voskové žlázy produkují až několik centimetrů dlouhá vosková vlákna zejména v letním období.

Na co se používá Mospilan

Účinně funguje proti mšicím, proti sviluškám, pilatce švestkové, smutnicím, puklicím i třásněnkám. Je to ve světě nejpoužívanější insekticid proti vrtuli třešňové a ořechové. Mospilan můžete s úspěchem použít na postřik ořešáků, třešní, višní, rajčat, okurek, paprik, maliníku, ostružiníku, či brambor.

Proč vadnou listy u orchidejí : Proč listy vadnou a gumovatí

Je běžné, že orchidejím postupně uvadají spodní listy a narůstají nové. V druhém případě, kdy uvadají horní listy, jsou vrásčité a gumovatí, důvodů může být celá řada. Mezi hlavní důvody patří především nedostatečná zálivka, nadměrné hnojení nebo zahnívání kořenů.

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.

Jak se zbavit Puklice

Viditelné puklice se dají mechanicky odstranit hadříkem namočeným ve vodě s příměsí smáčedla. Lze také použít tampon namočený v lihu. Teprve poté aplikujeme postřik. Předtím si však vždy pozorně pročteme návod na použití, aniž bychom zejména v obývaných prostorech podcenili doporučená opatření!Červci jsou vysoce odolní škůdci rostlin. V případě, že vaše pokojové rostliny napadnou, neváhejte použít insekticidní systémový postřik na červce, případně přípravek, který je zadusí. Mechanické odstraňování je mnohem složitější než v případě mšic. Po aplikaci přípravku se obtížně kontroluje účinnost.Až 6 týdnů po aplikaci přetrvává celková biologická účinnost přípravku Mospilan.

Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Proč má orchidej lepkavé listy : Lepkavé kapičky na orchidejích

Rostlina může být napadena škůdci, snaží se přilákat opylovače, odvrací pozornost od květů a pupenů nebo jste ji přehnojili či ji špatně zaléváte.

Proč tlustici opadávají listy : Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Jak si udělat postřik na mšice

Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.

Zabránit většímu výskytu mšic můžete výsadbou některých rostlin – růže proti mšicím údajně ochráníte výsadbou levandule v její blízkosti, jiné rostliny výsadbou (vysetím) aksamitníků (afrikánů). Mšice dále odpuzují např. lichořeřišnice, pažitka, saturejka, heřmánek nebo povíjnice.Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Jak vypadají puklice : Puklice poznáte tak, že vypadají jako hnědé hrudky na listech a stoncích rostlin. Pokud jste si jich všimli, namočte vatový tampon technickým lihem a potřete každou puklici.