Antwort Co dělá pračka? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi parní pračkou a normální pračkou

Co dělá pračka?
Hlavní rozdíl mezi normální a parní pračkou je znatelný už z jejího názvu, tedy pára. Parní pračka je totiž obohacena o parní funkci, která do praní vnáší řadu výhod. Neznamená to však, že byste v této pračce nemohli prát i normálně, tedy bez páry.Únik vody z pračky patří mezi nejčastější poruchy. Důvodem může být vadné či zpuchřelé těsnění u přívodu vody, hadice může být špatně nasazená, zpuchřelá či prasklá. Druhým nejčastějším důvodem bývá poškozené či zdeformované těsnění dvířek.Parní praní je vhodné na většinu běžných tkanin, jako jsou bavlna, viskóza, akryl nebo polyester.

Co to je pračka : Domácí pračka je stroj určený v jednoduchém provedení k praní, případně vyváření špinavého prádla, u modernějších též k jeho odstřeďování. První pračku sestrojil Angličan Stender kolem roku 1750.

Proč koupit parní pračku

Hlavní výhody parních praček

Mají tišší režim. Pára proniká do hloubky textilu, a proto lépe odstraňuje skvrny. Přirozeně napínají vlákna, takže je prádlo po vyndání z pračky méně pomačkané. Jsou šetrnější k jemnému prádlu, jako je například oblečení z hedvábí.

Na co je dobré parní praní : Díky praní v páře zbavíte prádlo kromě nečistot i 99 % bakterií, plísní, virů a alergenů. Kromě toho vám pára prádlo provzdušní tak, že jej nemusíte skoro žehlit.

Zablokovaná dvířka pračky mohou být příčinou porouchané řídící jednotky, zlomené rukojeti, vadného zámku, ucpaného odtokového filtru nebo nefungujícího vypouštěcího čerpadla.

To znamená, že osm až dvanáct hodin prádlu ponechanému v pračce nijak neuškodí. Déle už by v pračce nemělo ležet. Plísně a bakterie, které se začnou množit ve vlhkém prostředí, po určité době vydávají zápach. Pokud ucítíte z prádla zapomenutého v pračce zápach, okamžitě prádlo vyperte znovu.

V čem prát peřiny

Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.Praní v pračce by mohlo vlněný svetr poškodit a proto doporučujeme prát svetry zásadně ručně při nízké teplotě vody (cca 30°C) – můžete použít šampon na vlasy a v ideálním případě i kondicionér. Ještě budete potřebovat savý ručník.Během každého praní se v pračce usazují nečistoty z prádla, zbytky pracího prášku či aviváže a také vodní kámen. Proto je třeba tyto usazeniny pravidelně odstraňovat, aby neovlivňovaly vůni a čistotu vypraného prádla.

Gumové antivibrační podložky pod pračku zajišťují stabilnější provoz, eliminující otřesy a vibrace. Sada antivibračních podložek pod pračku absorbují až 99% vibrací a hluku, takže se nemusíte bát poškození pračky v důsledku silných otřesů.

Jak dlouho vám vydrží pračka : "U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví již od 2,5 až 3 let," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.

Kdy je čas vyměnit pračku : Pračka. Pokud pračku pravidelně čistíte a udržujete – včetně filtru, měla by bez problémů fungovat osm až dvanáct let. V rámci údržby je dobré jednou za čas zkontrolovat nebo vyměnit těsnění dvířek, dotáhnout přípojky vody.

Proč prádlo nevoní

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Jak vyprat Zazloutle peřiny : Pokud jsou záclony viditelně zašedlé či zažloutlé, namočte je ještě před praním do roztoku vody a sody, a to v poměru 10 litrů vody na 500 gramů jedlé sody. Nejprve počkejte, až se soda kompletně rozpustí. Následně záclony ponořte do roztoku a poté je vymáchejte v čisté vodě.