Antwort Co dělá kuna ve dne? Weitere Antworten – Jak poznám že je kuna

Co dělá kuna ve dne?
Jak poznat kunu na půdě

  1. Hluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.
  2. Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.
  3. Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.

Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Pokud slyšíte v noci zvláštní zvuky z půdy, může se jednat o kunu, která se právě probudila a hravě vám řádí nad hlavou.Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.

Kdy útočí kuna : Kuna je divoké zvíře a jako každé divoké zvíře může zaútočit, pokud se cítí ohroženo. Kuny jsou obecně plachá zvířata a útočí jen zřídka. Pokud se kuna dostane do kouta nebo se cítí ohrožena, může zaútočit.

Čím se protáhne kuna

Kuny totiž dokážou prolézt i velmi úzkými mezerami. Pletivo by tam mělo mít oka vždy menší, než 6 cm. Ideálním řešením je také elektrický ohradník, který pomáhá odradit jak kuny, tak lišky i lasičky.

Jak vypadá stopa kuny : Stopa kuny lesní je až 4 cm dlouhá a asi 3,7 cm široká. Kuna skalní má stopu dlouhou přibližně 3,5 cm a širokou 3,2 cm. Kromě prstů a dlaňových polštářků je na otisku přední tlapky patrný i patní (zápěstní) polštářek.

Kuna velmi ráda mlsá zralé třešně, jablka a hrušky spadlé na zem. Pokud narazí na sušené ovoce, smlsne si i na něm. Na zralé hrušce spadlé na zem jsou jasně vidět drápy kuny, jak si na ní pochutnávala. Když kuna pronikne do kurníku, je schopná jej celý vyhubit.

Kuna si okusování kabelů a močením na ně značkuje teritorium pod kapotou automobilu. Kuny kabely okusují jen tak pro zábavu.

Jak zabiji kuna

Staří známí: Kuna a další šelmy

Již řadu let je postrachem chatařů a majitelů aut. Dostane-li se do kurníku, je schopná jej během chvíle „vybílit“. Jak zabíjí kuna slepice Svou kořist přepadne rychlým skokem a ihned se zahryzne do krku.Loví myši, žáby, větší hmyz, menší ptáky nebo drobné hlodavce. Největší lahůdkou jsou veverky. Pokud jsou v blízkosti kontejnery či popelnice, najde si potravu i tam. Na podzim a v zimě hledá kuna více ovoce, ořechů a různých semínek.Kuny navštěvují motorové prostory aut za chladnějších nocí, kdy je láká zbytkové teplo z motoru. Kromě noclehu se tam bohužel i stravují. Chutnají jim zejména hadičky, izolace a manžety všeho druhu, což zadělává na pořádný problém.

Kuny mohou způsobit rozsáhlé a nákladné škody na autech či domech. Zejména opravy elektromobilů se pak mohou rychle prodražit. Tato zvířata jsou velmi aktivní od března do konce léta, často hledají úkryt v prostorech motoru nebo na střechách domů. Poškození kunou se může objevit na různých místech.

Proč kuna kouše kabely : Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.

Jak ochránit auto před kunami : Instalujte k vozidlu silný zdroj světla napojený na čidlo pohybu. Kuny silné světlo odpuzuje a utečou. Použijte ochranný sprej proti kunám do automobilu, kterým postříkáte motorový prostor, nebo instalujte kuličky proti kunám do automobilu. Nechte si instalovat paralyzér na kuny.