Antwort Co delat s Logrem? Weitere Antworten – Co můžu hnojit Logrem

Co delat s Logrem?
Na zahradě logr tedy bez váhání použijte pro:

  • borůvky;
  • hortenzie;
  • azalky;
  • rododendrony;
  • kapradiny;
  • vřesy;
  • růže;
  • rajčata;

Káva bez odpadu aneb co s lógrem

  1. Hnojivo na zahradu. Ne všechny druhy půdy obsahují potřebné živiny, které rostliny využívají pro svůj růst.
  2. Kompost.
  3. Odpuzovač hmyzu.
  4. Pohlcovač pachů
  5. Kávový peeling.

Lógr patří do bioodpadu. Lze ho využít i přímo jako mulč či hnojivo. Ale kávová sedlina rostlinám prospěje lépe až po tom, co se v zahradním kompostu nebo v domácím vermikompostéru přemění ve výživný kompost. Vermikompostování je kompostování v interiéru za pomoci žížal.

Na co se dá použít lógr : Lógr je bohatým zdrojem draslíku a dalších látek prospěšných pro růst rostlin. Smíchejte ho se zeminou a použijte pro výsadbu hrnkových rostlin nebo ho přidávejte do kompostu. Usušený lógr smíchejte s olivovým olejem. Získáte tak přírodní peeling k ošetření pleti obličeje i celého těla.

Jak usušit LOGR

Zajímá vás, jak sedlinu usušit Stačí ji jednoduše rozprostřít na plech opatřený pečícím papírem a nechat ji proschnout na teplém, vzdušném místě. Stejnou službu případně odvede i trouba, kde můžete lógr sušit několik minut při nízké teplotě.

Co hnojit slepičím hnojem : Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod.

sušení – lógr rozprostřete na papír a nechte ho důkladně vysušit (vyhnete se tak plísním). Poté sypkou směs rozsypte kolem keřů a květin a zalejte. Usušenou kávovou sedlinu lze zapracovat i přímo do zeminy, ta ji provzdušní, vylepší strukturu půdy a umožní lepší vsakování vody.

Česká republika sice není kávová velmoc, ale množství lógru, které vyprodukují domácnosti a restaurace není zrovna zanedbatelný. Kávovou sedlinu lze vyhazovat na kompost nebo do kontejnerů na bioodpad.

Co si dát místo kafe

Čím nahradit kávu Poznejte 7 alternativ kávy

  1. Yerba Maté
  2. Zelený čaj.
  3. Japonský čaj Matcha.
  4. Guarana.
  5. Maca.
  6. Korálovec ježatý
  7. Kombucha.

Další život pro zbylou kávu

  1. 1) Zbavte se pachů v lednici či autě Mletá káva, podobně jako jedlá soda, umí pohlcovat pachy.
  2. 2) Odstraňte zápach ze svých rukou.
  3. 3) Vyčistěte krb.
  4. 4) Odpuďte mravence.
  5. 5) Pohnojte rostliny.
  6. 6) Vyrobte si abrazivní mycí prostředek.
  7. 7) Zbavte se blech, které obtěžují vašeho psa.
  8. 8) Vyčistěte odpady.

Zajímá vás, jak sedlinu usušit Stačí ji jednoduše rozprostřít na plech opatřený pečícím papírem a nechat ji proschnout na teplém, vzdušném místě. Stejnou službu případně odvede i trouba, kde můžete lógr sušit několik minut při nízké teplotě.

Kávová sedlina neboli lógr jednoznačně patří do bioodpadu. Doporučuje se i přímo jako hnojivo nebo mulč, nicméně kávová sedlina rostlinám lépe prospěje až poté, co se přemění v kompostu či vermikompostéru ve výživný substrát.

Na co je dobrá kávová sedlina : Kávová sedlina je skvělým pomocníkem především pokud doma cokoliv pěstujete, buď na zahradě nebo jen v květináčích. Obsahuje totiž spoustu minerálních látek – vápník, hořčík, mangan a především draslík, který podporuje schopnost přijímat vodu, posiluje pletivo a zvyšuje odolnost rostlin. A jako bonus odpuzuje škůdce.

Co s použitou kávou : Co s použitou kávou Zajímavé tipy

  1. Co udělat s kávovou sedlinou resp. použitou kávou
  2. HNOJIVO.
  3. KOMPOST.
  4. ODPUDZOVAČ HMYZU.
  5. ODSTRAŇOVAČ BLECH.
  6. CELULITIDA.
  7. VLASY.
  8. ČIŠTĚNÍ

Jak udělat hnojivo ze Slepicincu

Výrobu zvládne každý Jak jsme ji na začátku zmínili, trus se nesmí nikdy používat na rostliny ani ovoce či zeleninu čerstvý. Odklizený trus z kurníku daváme do velkého plastového sudu cca 30l, dolejeme vodou a za dva týdny je trus dostatečně vykvašený a vy máte hotovo. Hotové hnojivo průběžně odebíráme.

Musíte jen dát velký pozor, abyste to s hnojením nepřehnali. Zkvašené slepičince totiž mohou v koncentrované formě spálit rostlinám kořeny. Hnojivo je proto třeba naředit s vodou v minimálním poměru 1:10 a přidávat k zálivce po troškách maximálně jednou za měsíc nebo jen dvakrát za sezonu.Rozptylte kávovou sedlinu přímo na zem nebo vodou z konve. Pokud máte kompostér na třídění organického odpadu, promíchejte kávovou sedlinu s kompostem. Díky tomu vytvoříte přírodní hnojivo, které je velmi užitečné pro dodávání dusíku do rostlin a především zeleniny.

Kam dát lógr : Česká republika sice není kávová velmoc, ale množství lógru, které vyprodukují domácnosti a restaurace není zrovna zanedbatelný. Kávovou sedlinu lze vyhazovat na kompost nebo do kontejnerů na bioodpad.