Antwort Co by nemely obsahovat pripravky na vlasy? Weitere Antworten – Co by nemela obsahovat vlasová kosmetika

Co by nemely obsahovat pripravky na vlasy?
Šampony na vlasy vám mohou škodit! Těchto 5 látek by neměly obsahovat

  1. Ftaláty. Ftaláty, které bývají označeny jako DBP či DEP, patří mezi chemické látky, které se využívají nejen v kosmetice, ale taky třeba při výrobě PVC.
  2. Parabeny. Parabeny jsou skupinou chemických látek.
  3. Sulfáty.
  4. Polyethylenglykol.
  5. Diethanolamin.

Škodlivé složky v kosmetice

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) Nejčastěji se tyto látky vyskytují v tekutých mýdlech, šamponech a gelech.
  • Ftaláty (DBP, DMP a DEP)
  • Hliník.
  • Parabeny.
  • Dimethicon (polymethylsiloxan, E 900)
  • Umělá barviva.
  • Silikony v kosmetice: Kapitola sama pro sebe.

Ve složení přírodní kosmetiky byste neměli najít látky jako jsou:

  • Ropné deriváty – vazelína, parafín, minerální olej.
  • Parabeny – methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben.
  • Silikony – ve složení produktů je poznáte podle koncovky “-cone”
  • Syntetické parfemace.
  • Ftaláty.
  • Nanočástice.

Co by neměl obsahovat suchy šampon : Pokusným zvířatům mohou tyto přípravky dokonce způsobit i smrt. Většina konvenčních značek šamponů do nich totiž dává tenzidy jako SLS (Sodium Lauryl Sulfate) či SLES (Sodium Laureth Sulfate), parabeny, palmový olej, ropu a její deriváty, syntetické parfémy a barviva.

Co nesmí být v šamponů

Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES).

Co by neměl obsahovat olej na vlasy : Výživa bez zbytečné zátěže – přírodní oleje dodají vašim vlasům všechny důležité vitamíny a minerály. 100% přírodní oleje neobsahují žádné chemické přísady, máte tedy absolutní jistotu šetrné péče. Hydratují nejen vlasy, ale také pokožku hlavy – konvenční vlasové přípravky obsahují často sulfáty a alkohol.

Proto jsme připravili pro vás top 10 beauty produktů, které skutečně fungují a které musí mít každá žena ve svém kosmetickém arzenálu.

  1. Rtěnka. Rtěnka by určitě neměla chybět ve vaší kosmetické taštičce.
  2. Řasenka.
  3. Krycí make-up.
  4. Pudr na obličej.
  5. Tvářenka.
  6. Rozjasňovač
  7. Korektor.
  8. Odličovací mléko nebo gel.


Parabeny poznáte podle přípony -paraben a informaci o jejich obsahu najdete na etiketě ve složení výrobku. Čím výše bude paraben uveden, tím ho výrobek obsahuje více. Paraben na poslední místě značí přítomnost v malém množství.

Co má obsahovat šampon

Složení tvoří nejčastěji voda, různé bylinné výtěžky, účinné látky (pantenol, keratin…) a rostlinné či éterické oleje. V přírodní vlasové kosmetice jsou syntetické látky nahrazeny složkami jako například: Cetearyl Alcohol – změkčovač a pěnič na bázi kokosového oleje.Suchý šampón ucpává vlasovou pokožku, ta nemůže dýchat a neprodukuje nové vlasy. Zároveň může suchý šampón zapříčinit také zvýšenou lámavost vlasů.Dráždí kůži a oči a mohou narušovat přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Vysušují pokožku hlavy a způsobují její předčasné stárnutí. Můžou způsobovat podráždění a svědění pokožky nebo vést ke vzniku roztřepených konečků nebo vypadávání vlasů. Narušují strukturu vlasů poškozováním vlasových proteinů.

Nejškodlivějšími sloučeninami, které by měly být z výrobků pro péči o vlasy staženy, jsou formaldehyd a polyakrylamid. Jejich působení je toxické a tyto látky jsou obecně velmi rakovinotvorné, proto byste se jim měli vždy vyhýbat.

Co zatěžuje vlasy : Používání kondicionéru zatěžuje vlasy. Kondicionér má opačný účinek než šampon, protože uzavírá kutikulu vlasu. Je důležité nanášet kondicionér pouze na délky vlasů. Použití kondicionéru je nezbytné i pro jemné vlasy.

Co nejvíce škodí vlasům : Vašim vlasům neprospěje to, co škodí i celému tělu – fast food, bílý cukr a mouka, ale i kouření a alkohol.

Na co si dát pozor v kosmetice

Častou složkou zejména v mastích bývá Petrolatum, Paraffin, Paraffinum Liquidum – jedná se o ropné produkty, které mohou způsobovat rakovinu kůže a jsou velmi špatně biologicky odbouratelné. Tyto složky se hojně používají i v kosmetice pro děti. Čistě přírodní masti nemohou NIKDY obsahovat ropné produkty.

Zapomeňte proto na kosmetické produkty s přídavkem alkoholu nebo clotrimazolu. Jinak si narušíte vrstvu pokožky. Stejně tak zapomeňte na vymačkávání, protože dospělácká pleť má větší sklon ke vzniku jizviček.V kosmetických výrobcích je najdeme v šamponech, kondicionérech, v lotionech, čisticích prostředcích na tvář a produktech osobní hygieny. Jsou to jedny z nejdiskutovanějších látek. Parabeny mohou u citlivých lidí působit iritačně a způsobovat dermatitidu.

Jak poznat non Toxic kosmetiku : Přírodní kosmetika označená ochrannou známkou BDIH nesmí obsahovat ropné produkty (vazelína, parafín), syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty (pro konzervování je povoleno užívat ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábí z rostlinných surovin, tedy tuků, vosků, lecitinu, atd.).