Antwort Co by krém neměl obsahovat? Weitere Antworten – Co by nemela obsahovat kosmetika

Co by krém neměl obsahovat?
Co by přírodní kosmetika neměla obsahovat

  • Ropné deriváty – vazelína, parafín, minerální olej.
  • Parabeny – methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben.
  • Silikony – ve složení produktů je poznáte podle koncovky “-cone”
  • Syntetické parfemace.
  • Ftaláty.
  • Nanočástice.

Číslo na opalovacích krémech označované jako ochranný UV faktor, je ve skutečnosti SPF faktor (Sun Protect Factor). Udává, jaká část slunečního záření se při použití dostane do kůže a prodlouží tím dobu pobytu na slunci bez poškození kůže.Přírodní kosmetika označená ochrannou známkou BDIH nesmí obsahovat ropné produkty (vazelína, parafín), syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty (pro konzervování je povoleno užívat ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábí z rostlinných surovin, tedy tuků, vosků, lecitinu, atd.).

Jak poznat parabeny v kosmetice : Parabeny poznáte podle přípony -paraben a informaci o jejich obsahu najdete na etiketě ve složení výrobku. Čím výše bude paraben uveden, tím ho výrobek obsahuje více. Paraben na poslední místě značí přítomnost v malém množství.

Co by neměl obsahovat krém

Škodlivé složky v kosmetice

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) Nejčastěji se tyto látky vyskytují v tekutých mýdlech, šamponech a gelech.
  • Ftaláty (DBP, DMP a DEP)
  • Hliník.
  • Parabeny.
  • Dimethicon (polymethylsiloxan, E 900)
  • Umělá barviva.
  • Silikony v kosmetice: Kapitola sama pro sebe.

Co je to Dimethicone : Dimetikon je druh silikonového oleje, a je jednou z nejvíce používaných složek v kosmetice, najdeme ho tak ve velkém množství kosmetických produktů. Vyrábí se synteticky, je nerozpustný ve vodě a špatně kompatibilní s rostlinnými oleji.

Chemikálie obsažené v opalovacích přípravcích se vstřebávají do krevního oběhu. Některé z nich uvolňují volné radikály způsobující poškození kůže. Dále mohou způsobit alergickou reakci i hormonální nerovnováhu, a to především u mužů – některé chemikálie se chovají jako estrogen.

CO JE SPF A CO PLETI PŘINÁŠÍ SPF je zkratka pro ochranný faktor proti slunečnímu záření (z anglického Sun Protection Factor, česky se používá také zkratka OF), který udává dobu, po kterou bude opalovací krém chránit vaši pokožku před UV zářením. Čím vyšší SPF je, tím déle ochrana vydrží.

Jak se pozná přírodní kosmetika

Můžete se setkat s označením „přírodní“ či „bio“ i u kosmetických produktů, které tomuto označení úplně neodpovídají. Proto se raději podívejte na složení výrobku a na obalu hledejte ochrannou známku (logo), která je udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel.Phenoxyethanol je olejovitá, lehce lepkavá kapalina vonící po růžích. Používá se jako konzervační látka v široké škále kosmetických přípravků a jako stabilizátor v parfémech a mýdlech. Je vysoce účinný v prevenci růstu plísní, bakterií a kvasinek, které by mohly způsobit znehodnocení produktu.Můžete se setkat s označením „přírodní“ či „bio“ i u kosmetických produktů, které tomuto označení úplně neodpovídají. Proto se raději podívejte na složení výrobku a na obalu hledejte ochrannou známku (logo), která je udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel.

Čirá želatina bez chuti a aroma je vhodná k použití na ztužení krémů pro přípravu dezertů. Lze přimíchat do jogurtových, tvarohových i smetanových náplní, které po ztuhnutí získají pevnost a dorty, řezy a rolády půjdou hladce krájet, aniž by se rozpadaly.

Co je sulfate : Sulfáty neboli průmyslová pěnidla jsou látky, které vytváří s vodou bohatou pěnu. Sulfáty můžete najít v jaru a dalších úklidových prostředcích, ale také v kosmetice, v čistících gelech, ve sprchových gelech, v mýdlech, šamponech, v pěně do koupele nebo v zubních pastách.

Co nesmí obsahovat opalovací krém : Ve většině opalovacích krémů je najdete, ale nebojte se, existují i produkty, které je neobsahují – například přírodní přípravky na opalování.

  • Oxybenzone.
  • Octinoxate.
  • Octisalate.
  • Octocrylene.
  • Avonzone.
  • Homosalate.
  • Padimate O/ Octyl Dimethyl Paba/paba ester.

Co použít místo opalovacího krému

I běžné denní krémy nebo make-upy již dnes mívají alespoň SPF 10. V přírodě ale pomoc najít můžete. „Vhodný je například olej z mrkvových či malinových semínek. Oba mají ochranný faktor v rozmezí 28 až 50 a obsahují minerální látky, které sluneční paprsky odráží,“ radí Jan Petr ze společnosti Vitalvibe.

Kůže, která je pravidelně a bez ochrany vystavovaná slunci, stárne rychleji. Kvůli UVA záření totiž kůže ztrácí pružnost a vrásky vznikají mnohem rychleji.Ochranný faktor 50 by vás měl chránit 50× déle, než je vaše pokožka schopna se chránit sama. Nezapomeňte však, že čím nižší je SPF a čím delší je doba od nanesení, tím méně UVB paprsků bude odfiltrováno.

Co obsahuje prirodni kosmetika : Složení přírodní kosmetiky je založeno pouze na extraktech a základ tvoří přírodní oleje a másla. Certifikovaná BIO kosmetika neobsahuje žádné chemické látky, umělé parfemace nebo konzervanty. To je pořádný důvod oproti konvenční kosmetice, jejíž složení se často pomalu ani nevejde na etiketu.