Antwort Co by dítě mělo umět? Weitere Antworten – Co by děti měly umět

Co by dítě mělo umět?
Po motorické stránce by dítě kromě aktivit, jako jsou chůze, běh, skok, lezení, házení, mělo postupně zvládat jízdu na kole bez pomocných koleček, plavání, bruslení, sáňkování a lyžování. Tyto sporty jsou důležité pro koordinaci horních a dolních končetin.Do věku 2 let by mělo dítě zvládnout převracet v knížce jemné stránky jednu po druhé. Mělo by se naučit samo obléknout ponožky, čepici nebo kalhoty v pase do gumy. Zvládne otočit klikou, tak aby si samo otevřelo dveře (snadnější je otevírání směrem od sebe). Mělo by dokázat postavit věž ze 4 kostek.Co by předškolák měl k zápisu umět

  • Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců.
  • Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození.
  • Mělo by zvládnout sebeobsluhu.
  • Mělo by také být samostatné a schopné nějakou dobu udržet pozornost.

Co by mělo umět dítě v 5 letech : Umí poznat, pojmenovat a rozlišit několik domácích, hospodářských a lesních zvířat a jejich mláďata. Zvládá pojmenovat části lidského těla a na svém těle ukázat různé detaily (stehno, koleno, lýtko, chodidlo, prsty), vyjmenovat nejméně pět částí hlavy, pojmenovat prsty na ruce.

Co by mělo umět 3 4 leté dítě

Rozeznat, pojmenovat 3 – 4 druhy stromů a rostlin. Znát své příbuzné, jejich jména, umět pojmenovat věci, předměty kolem sebe. Rozlišit předměty nejbližšího okolí, velikost, barvu, tvar, charakteristické znaky, události. Umět vyjmenovat několik povolání.

Co by dítě mělo umět ve 3 letech : Dokáže se samo obléknout a svléknout. Má rádo společnost ostatních dětí, zapojuje se do hry. Občas už dokáže kamarádovi i půjčit hračku. Výslovnost tříletého dítěte má ještě hodně mezer (zaměňuje hlásky nebo vyslovuje nepřesně, odborně se tomu říká patlavost).

Váha a výška dítěte podle věku

chlapci dívky
věk váha výška
2 roky 13,1 kg 87 cm
3 roky 15,2 kg 96 cm
4 roky 17,2 kg 104 cm


K zápisu do první třídy by mělo dítě umět:

  • Představit se, říci své jméno, věk a bydliště.
  • Poznat základní barvy a geometrické tvary (trojúhelník, čtverec, obdélník, kruh).
  • Vyjmenovat číselnou řadu do deseti a spočítat předměty do pěti – porovnat počet prvků ve skupině (více x méně x stejně).

Co se dělá u zápisu

Jak probíhá samotný zápis Zápisy mají 2 části: ve formální části předložíte potřebné dokumenty a nezabere Vám moc času. další částí bývá rozhovor dítěte s paní učitelkou, která hravou formou posoudí, zda je dítě připravené k nástupu do školy, obvykle zabere zhruba 20 minut.Váha a výška dítěte podle věku

chlapci dívky
věk váha výška
4 roky 17,2 kg 104 cm
5 let 19,3 kg 112 cm
6 let 21,9 kg 118 cm

Ve věku 3 let některé děti dovedou počítat zpaměti do pěti. Víc než tři předměty však nespočítají. Ve věku 4 až 5 let si své logické dovednosti prohlubují a zapamatovávají si další čísla, která umí s postupem času používat téměř bezmyšlenkovitě.

většina dětí dovede stát na jedné noze a snožmo poskočit. umí jezdit na tříkolce nebo se honí s jinými dětmi. bez problému umějí sejít ze schodů a střídat nohy, lezou po prolézačkách. zlepšují se v házení míčem.

Kdy má dítě umět počítat do 10 : Od 18 m mluvi ve vetach, počítá do 10.

Kolik má mít dítě ve 3 letech : Váha a výška dítěte podle věku

chlapci dívky
věk váha váha
3 roky 15,2 kg 15,0 kg
4 roky 17,2 kg 16,9 kg
5 let 19,3 kg 18,8 kg

Kolik kg by mělo mít dítě ve 2 letech

Váha a výška dítěte podle věku

chlapci dívky
věk váha váha
2 roky 13,1 kg 12,4 kg
3 roky 15,2 kg 15,0 kg
4 roky 17,2 kg 16,9 kg


Fyzický vývoj:

váží v průměru 15–20 kg a měří 98–117 cm. většina dětí dovede stát na jedné noze a snožmo poskočit. umí jezdit na tříkolce nebo se honí s jinými dětmi.I připravenému dítěti je vhodné před zápisem objasnit, co to zápis je, o co tam jde, s čím se tam setká. Dále doporučuji mít jako hlavní prioritu dne zápis, další aktivity neplánovat, dát dítěti odlehčující den, aby na zápis nedorazilo unavené, vystresované, stíhající milión dalších aktivit.

Co chtějí u zápisu do školy : Mělo by umět vyslovovat správně všechny hlásky, poznat první a poslední hlásku ve slově – to je velmi důležité pro budoucí psaní prvňáčka, ne poznávat písmena, ale hlásky ve slově. Dále vytleskávat slabiky, určit barvy, poznat číslice do 5, poznat geometrické tvary, zazpívat písničku či přednést nějakou říkanku.