Antwort Jaký pultový mrazák? Weitere Antworten – Jak vybrat pultový mrazák

Jaký pultový mrazák?
Základní parametr mrazniček. Vybírejte tak, aby byla její kapacita maximálně využitá, protože provoz byť jen z poloviny zaplněného mrazáku je dražší. Pro běžné použití je minimem 40 – 60 litrů na osobu. Pokud však máte větší spotřebu masa, ryb nebo zeleniny, volte raději 80 litrů a více na osobu.Elektrická třída vyjadřuje náročnost spotřebiče na spotřebu elektrické energie. Nejméně úsporné mrazničky nesou označení G, nejúspornější B nebo ještě lépe C . Pro běžné použití jsou vhodné také D a E.Na co myslet při výběru mrazáku

Základními kritérii pro výběr mrazáku jsou spotřeba energie, rozměry, objem, kvalita a v neposlední řadě také cena. Do kuchyně se na běžné užívání hodí šuplíkové mrazáky, které zaberou méně místa. Potřebujete-li zamrazovat větší množství potravin, pořiďte si pultový mrazák.

Kam nejlépe umístit mrazák : Kam umístit mrazák

Volně stojící mrazák je vhodné umístit do místnosti, která je chladnější a kde nebude vystaven teplotním výkyvům. Chlazení v mrazáku je samozřejmě účinnější, když okolní teplota chladiče je co nejnižší. Chladící zařízení se tak méně často spíná, což vede k nižší spotřebě energie.

Jaká je nejlepší energetická třída u mrazáku

Neúsporné lednice mají roční náklady provozu kolem 1 000 Kč. Nejúspornější mrazáky jsou v energetické třídě A++ a A+++. Roční spotřeba malých mrazáků A+++ s užitným objemem okolo 150 litrů se pohybuje kolem 400 Kč.

Co nedávat do mrazáku : Co raději do mrazáku nedávat

Do mrazáku nepatří potraviny s vysokým obsahem tuku. Kromě ořechů proto vynechejte i mléčné výrobky či kávu. Ačkoliv se říká, že káva vydrží v mrazáku dlouho čerstvá a voňavá, odborníci před tím varují. Kávová zrna jsou totiž poměrně tučná a chladem se mohou znehodnotit a ztratit své aroma.

Pokud je budova označena tímto energetickým štítkem, jedná se o budovu z energetického hlediska velmi nehospodárnou.

V mrazničce bychom měli mít stále k dispozici:

  • maso – kuřecí, vepřové, hovězí
  • ryby – celé nebo naporcované
  • zeleninu – nakrájenou nebo nastrouhanou.
  • prolisovaný česnek.
  • nakrájenou cibuli.
  • bylinky – nasekanou pažitku, bazalku, petrželku.
  • ovoce – švestky, meruňky, jahody a další drobné ovoce.

Jak dlouho vydrží mrazák bez elektřiny

Obecně platí, že mraznička je izolovaná tak, že by měla zajistit uchování potravin po 24 hodin. Je ovšem třeba ji v žádném případě neotvírat, aby se zbytečně nezvyšovala její vnitřní teplota.Pokud je budova označena tímto energetickým štítkem, jedná se o budovu úspornou. Tento dům je energeticky úsporný a náklady na provoz budou velmi nízké. Do kategorie B spadá většina současných nízkoenergetických staveb.Brambory

Po rozmrazení ztrácejí konzistenci a stávají se kašovitými. Kromě toho se změní jejich chuť, jsou nasládlé. Zpracované pokrmy, jakými jsou bramborové krokety nebo hranolky, lze naopak bez problémů zmrazit. Mimochodem: syrové brambory vydrží při správném skladování mnoho měsíců i bez mrazáku.

Na co je třeba myslet při skladování potravin v mrazničce

Počet hvězdiček Teplota Doporučená doba skladování
* –6 °C až 1 týden
** –12 °C až 3 týdny
*** –18 °C několik měsíců (dle konkrétního typu potraviny)
**** –24 °C půl roku i více (dle konkrétního typu potraviny)

Co se nesmí mrazit : Kromě zeleniny jako je například okurek, nedávejte do mrazáku ani šunku a další uzeniny. Mrazit byste neměli ani přílohy jako jsou rýže, kaše či vařené brambory. Celkově se ale mražení rozhodně bát nemusíte. Vědci totiž zjistili, že při správném zamrazení potraviny ztrácí jen minimum prospěšných látek.

Proč znovu nezmrazovat maso : Kromě toho pomalé rozmrazování zabraňuje tvorbě bakterií v mase. Pokud pak maso přímo zpracujete, zůstane krásně čerstvé. Nedoporučuje se jednou rozmrazené maso znovu zmrazovat. Mohla by přitom významně utrpět kvalita, aroma a trvanlivost a nebezpečí vzniku salmonely je také vyšší.

Kolik stojí roční provoz mrazáku

Neúsporné mrazáky mají roční náklady provozu kolem 900 Kč. Roční spotřeba velkých mrazniček A+++ s užitným objemem okolo 250-300 litrů se pohybuje kolem 500 Kč až 750 Kč. Neúsporné mrazáky mají roční náklady provozu kolem 1 200 Kč. Nejúspornější spotřebiče opět vyhledávejte nejlépe v energetické třídě A++ a A+++.

Pokud je budova označena tímto energetickým štítkem, jedná se o budovu z energetického hlediska nehospodárnou. Tento dům už nevyhovuje z hlediska energetické náročnosti Vyhlášce o energetické náročnosti budov pro novou výstavbu. Náklady na provoz domácnosti v této budově budou vyšší.Energetické třídy mrazáku

U mrazáků řadíme mezi nejúspornější už ty výrobky s označením energetické třídy C. Moderní mrazáky této třídy jsou navrženy tak, aby udržovaly nízkou teplotu s minimální spotřebou energie.

Co nesmí do mrazáku : Kromě zeleniny jako je například okurek, nedávejte do mrazáku ani šunku a další uzeniny. Mrazit byste neměli ani přílohy jako jsou rýže, kaše či vařené brambory. Celkově se ale mražení rozhodně bát nemusíte. Vědci totiž zjistili, že při správném zamrazení potraviny ztrácí jen minimum prospěšných látek.