Antwort Co na škůdce orchidejí? Weitere Antworten – Čím zalévat orchideje aby kvetly

Co na škůdce orchidejí?
Čím zalévat orchideje, aby kvetly

Rozdrťte vaječnou skořápku, svařte ji a nechte přes noc louhovat. Již ráno můžete orchidej řádně zalít. Zbytky domácího hnojiva můžete scedit a uložit do lednice. Můžete také použít vodu po vaření rýže nebo brambor.„Doporučuje se na štěteček kapku lihu, líh rozpustí vosk a zabije červce. Ale omladina tohoto škůdce je schovaná v listových pochvách, tam se nedostanete. Je třeba použít přípravky do půdy. Ovšem u orchidejí, které žijí ve speciálním substrátu, to nelze.Správná péče o listy orchidejí

Listy můžete sprchovat vodou, budou pak krásně lesklé. Nepoužívejte syntetické spreje, které orchidejím uškodí a znečistí vzduch v domácnosti. Pro většinu orchidejí je ideální pokojová teplota kolem 22 ° C, proto je důležité, aby nikdy neklesla pod 10 ° C nebo byla nad 30 ° C.

Proč padají květy orchideje : Stabilní osvětlení a nedostatek pohybu je pro rostlinu v období, kdy začíná kvést, nejdůležitější. Je vhodné nepřemísťovat jej z jednoho parapetu na druhý, může dojít ke změně směru a množství světla. To mohou způsobit náhlé změny. že rostlina začne opadávat květy.

Co mám dělat aby mi kvetla orchidej

V kvetení rostlinku podpoříte tak, že po odkvetení posledního květu uštípnete stonek těsně nad třetím očkem od základního klasu. Některé rostliny však není potřeba ani zaštipovat a zanedlouho vyženou na stonku nové květiny. Po takovém druhém kvetení už dopřejte orchideji odpočinek a květní stonky odstřihněte.

Čím hnojit orchideje aby kvetly : Prostřednictvím droždí se k Vaší pokojové rostlině dostanou ty správné živiny. Droždí obsahuje mnoho živin: vitamíny skupiny B, beta glukany, rostlinné hormony, draslík a hořčík. Díky tomuto hnojivu budou Vaše orchideje kvést déle, případně stále.

Ponořte celý květináč s orchidejí do vody a nechte ji několik hodin nasáknout,“ radí Lenka Hrubá. Rostliny by nikdy neměly stát ve vodě dlouhodobě, aby jim neuhnívaly kořeny. Orchideje pěstované jako pokojové rostliny pocházejí většinou z tropů či subtropů, proto jim uděláte radost rosením.

Rostlinu po přelití ze všeho nejdříve přesuňte do teplejšího prostředí, ideálně na sluncem zalité místo, kde je dostatek čerstvého, proudícího vzduchu. Důvod je prostý. V takovém prostředí se přebytečná voda snáze vstřebá. Poté již rostlinu zalévejte mnohem méně a pozorujte, co se bude dít.

Jak revitalizovat orchidej

Revitalizace orchidejí po zimě

Odstraňte všechny zvadlé listy nebo květy a zkontrolujte kořeny, zda neobsahují známky onemocnění nebo poškození. Pokud najdete nějaké shnilé nebo nemocné kořeny, pečlivě je ořízněte pomocí sterilních nástrojů. Dále je důležité poskytnout vašim orchidejím čerstvý nový substrát.Lepkavé kapičky na orchidejích

Rostlina může být napadena škůdci, snaží se přilákat opylovače, odvrací pozornost od květů a pupenů nebo jste ji přehnojili či ji špatně zaléváte.Jak oživit umírající orchidej

V závislosti na příčině se většina orchidejí dá zpět nahodit k životu opětovným zaléváním, ořezáním všech mrtvých kořenů a infikovaných listů. Někdy ovšem musíte zakročit a rostlinu přemístit nebo jí pomoci a podpořit růst nových kořenů.

Květy orchidejí patří mezi jedny z nejdéle kvetoucích. Jakmile květ vykvete, často si jeho krásu můžete užívat po dobu několika měsíců a to potěší každého pěstitele. Samozřejmě záleží na druhu orchideje, ovšem většina orchidejí si drží své květy při správné péči alespoň po dobu 3 měsíců.

Jak dlouho má být orchidej ve vode : Voda pro koupání rostlin nesmí být příliš teplá ani studená. Ideální je rozmezí 25 až 30 °C. Rostlinu s kořeny necháme ve vodě přibližně dvacet minut, po vyjmutí necháme vodu z květináče vykapat a teprve poté ji postavíme zpět na místo.

Co s přerostlou orchidejí : Pokud jsou kořeny stále pevné a zdravé, není nutné zasahovat. Vyjměte orchidej z květináče: Pokud jsou kořeny skutečně přerostlé a vypadají, že už květináč překonaly, je čas orchidej vyjmout. Buďte opatrní, abyste nepoškodili kořeny při vyjímání rostliny z květináče.

Co delat kdyz je Prelita kytka

Přesuňte rostliny za teplem a světlem

Prvním krokem při přelití je rostlinu přesunout do teplejší místnosti, anebo na slunné, teplé a dobře větrané místo. Přebytečná voda se na takovém místě rychleji vstřebá. Rostlinu byste zároveň měli zkusit méně zalévat, případně zvyšovat pouze vlhkost jejího okolí rosením.

Není třeba ji dezinfikovat přípravky, jednoduše ji vysypte na plech a upečte v troubě. Zničíte tak veškeré zárodky, plísně i drobné škůdce. Poté ji smíchejte s rašeliníkem, uhlím, ale také klidně s kokosovou drtí. Na dno květináče umístěte kousek polystyrenu, na něj umístěte ošetřenou orchidej a přisypte substrát.Rostlinu je třeba zalévat každých pět až sedm dní, po tuto dobu by kořeny měly zůstat vlhké. Jakmile květy orchideje odrostou, můžete seříznout její stonek a pokračovat v zalévání a pěstování jak jste zvyklí.

Jak zachránit usychající orchidej : * Celou rostlinu včetně listů ponořte do kyblíku s měkkou odstátou vodou pokojové teploty asi na 2 hodiny. Je to první pomoc při nedostatku vláhy z důvodu nedostatku kořenů. Rostlina si nasaje vláhu zbylými kořínky a čístečně i listy.