Antwort Kdy začíná růst kukuřice? Weitere Antworten – Kdy roste kukuřice

Kdy začíná růst kukuřice?
Tato plodina se sklízela v květnu a přibližně v polovině května se začaly vyskytovat častěji deště. „Během června v některých oblastech bylo jen minimum dnů, kdy nepršelo, a to setí kukuřice velmi komplikovalo,“ připomněl.Kukuřice vyžaduje plně prosluněné a teplé stanoviště. Od května do poloviny června vysejte celý obsah sáčku rovnou na zahradu. Doporučený spon pěstování je 30 x 60–80 cm. Nemáte-li dost místa, vysejte semena v řádku po 10–15 cm a později vyjednoťte na 20–30 cm.- Od dubna do počátku května vyséváme osivo na záhon. – Kukuřice je mohutná rostlina, a tak potřebuje dostatek místa; pěstební spon by měl být minimálně 40×40 cm. – Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu.

Jak hluboko se sází kukuřice : Vhodný termín setí je na přelomu dubna a května při teplotě půdy 8–10 °C. Na lehkých půdách s pozdějším termínem setí se seje do hloubky 5–7 cm. Na těžších půdách s časnějším termínem setí je hloubka nižší – přibližně 3–4 cm.

Jak poznat že je kukuřice zralá

Cukrovou kukuřici je nejlepší sklízet v době tzv. mléčné zralosti: pokud naříznete zrno, vytéká z něj mléčně zabarvená tekutina. To, že je kukuřice zralá ke sklizni, poznáte i podle zhnědnutí jejích „vlasů“ (botanicky se jedná o čnělky, tedy součásti květů).

Jak kvete kukuřice : Kukuřice je plodinou pocházející ze Střední Ameriky. Jedná se o jednodomé robustní trávy vysoké nejčastěji 1–3 m s listy plochými a širšími než 4 cm. Samčí květy se nacházejí ve vrcholové latě z hustých lichoklasů, naopak samičí květy jsou uspořádány ve válcovitých palicích v úžlabí dolních a prostředních listů.

Doba klíčení je 7 – 10 dnů. Při optimální teplotě a vlhkosti může vzejít už za 4 – 5 dnů. Minimální teplota pro klíčení je 6°C. Po vzejití rostliny kukuřice poměrně dlouho zakořeňují.

Ke hnojení kukuřice se běžně používají organická hnojiva, zvláště na půdách s nižší úrodností. Běžné dávky chlévského hnoje na ha jsou do 40 t. Většinou je lepší podzimní aplikace, pouze na lehkých půdách lze tolerovat jarní hnojení.

Jak a kdy vysít

Duben: Vyséváte na záhony zeleninu (mrkev, saláty, červenou řepu, černou ředkev, hrách). Vysazujete aromatické byliny (tymián, majoránku, šalvěj, rozmarýn…). Květen: Po zmrzlých vysazujete na záhony okurky, cukety, dýně, rajčata, papriky, lilky. Pro pozdní sklizeň vyséváte mrkev, saláty, červenou řepu.Semena kukuřice neklíčí při teplotách pod 10°C. Proto semena vysévejte přímo na stanoviště po posledních „zmrzlých mužích“. Na zahrádkách sejte do hloubky 2,5 cm hluboko na vzdálenost 7 cm a do řádků vzdálených 30 cm. Po vzejití rostliny vyjednoťte.Kukuřičné zrno se dá koupit v prodejnách s osivem nebo v hospodářských potřebách. Postup: Zrnka namočím na 1-3 dny do vody. Takto připravenou kukuřici vařím 3 hodiny. Správně uvařená kukuřice se pozná tak, že některá zrnka začnou praskat.

Kvete od července do října. Podmínky vhodné pro pěstování jsou v teplejších oblastech s hlubokými a propustnými půdami.

Jak dlouho dělat kukuřici : Kukuřici z pole nejprve oloupejte a odstraňte i všechny vlasy – zrnka by měla být světle žlutá. Ve vroucí dobře osolené vodě ji vařte cca 2 hodiny. Mraženým zrnkům kukuřice bude stačit asi 5 minut vaření. Papiňákem zkrátíte dobu vaření cca na čtvrtinu.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Na čem roste kukuřice

Popis. Jedná se o robustní trávy dorůstající výšky nejčastěji 0,5 až 6 metrů. Většinou jsou jednoleté, ale některé divoké druhy (Zea perennis a Zea diploperennis) jsou vytrvalé. Listy jsou přisedlé, střídavé, dvouřadě uspořádané, s listovými pochvami a souběžnou žilnatinou.

S předpěstováním se obecně začíná v únoru a březnu. V únoru se vysazují semena s dlouhou vegetační dobou (celer, lilek, paprika apod.) V březnu už můžete předpěstovávat většinu zeleniny.S prací na zahradě začínáme až ve chvíli, kdy se teploty vyšplhají alespoň pár stupňů nad nulu. Zima nechává zahradu pocuchanou a ospalou, je potřeba ji revitalizovat, pomoci ji s rozevřením náruče velkému množství jarní energie.

Co kdy zasadit : Nejlépe, pokud to stihnete v období od března do května. Tedy na jaře. Jsou totiž optimální podmínky pro sázení. Venku je dostatečně vlhko, což je pro nově přesazenou rostlinu či strom to nejdůležitější, aby se stihla zaklimatizovat.