Antwort Co dát na lívance? Weitere Antworten – Co si dát na lívance

Co dát na lívance?
Pečené lívance mažeme povidly, sypeme strouhaným tvarohem a kropíme smetanou. Lívance se také mohou posypat skořicí smíchanou s cukrem.Protože ještě nemám lívanečník, dělám taková 3 malá „kola“ na velké pánvi. Jde to velmi dobře. Těsto se nerozbíhá a lívance jsou docela kulaté. Placičky z každé strany opeču.V Česku se lívance tradičně podávají obalené v moučkovém a skořicovém cukru s přepuštěným máslem, či pomazané marmeládou nebo džemem s vydatnou šlehačkovou čepicí. Stále oblíbenější jsou také varianty s čerstvým i kompotovaným ovocem. Božskou kombinaci představuje horké ovoce doplněné o zmrzlinu.

Jak se smaží lívance : Na pánvi rozpustíme trochu másla nebo margarínu, vložíme po čtvrtce těsta a necháme při nízké teplotě opatrně péct (rychle ztmavnou). Otočíme, jakmile není vrchní strana už tekutá, a druhou stranu pečeme také dozlatova. K lívancům chutná obzvlášť dobře malinový džem.

Kolik oleje na lívance

Množství těsta na jeden lívanec

Do malého talířku si nalijeme 2 polévkové lžíce řepkového nebo slunečnicového oleje.

Jaká mouka se dává do lívanců : Jakou mouku na lívance

Těsto na lívance se obvykle zahušťuje pšeničnou hladkou nebo polohrubou moukou. Přidávejte ji postupně, abyste těsto nezahustili příliš. Zdravější je použití mouky špaldové, pohankové nebo ječné. Do zeleninových lívanců můžete použít i ovesné vločky.

Smažení na lívanečníku

Na smažení lívanců je nejjednodušší použít speciální pánev určenou ke smažení lívanců – tzv. lívanečník. Lívance smažené na lívanečníku budou mít krásně pravidelné tvary. Kromě jednoduchého lívanečníku (s hladkými tvary dna), si můžeme koupit i lívanečníky ozdobené různými vtipnými tvary např.

Celkem jeden lívanec potřebuje kolem 3-4 minut, než se dostane působením tepla do cílové podoby.

Jak ozdobit lívance

Můžete je například:

  1. posypat čerstvým ovocem, nasekanými ořechy a polít javorovým sirupem.
  2. polít borůvkovým žahourem a ozdobit šlehačkou.
  3. obalit ve skořicovém cukru.
  4. namazat marmeládou nebo džemem.
  5. natřít povidly a ozdobit lžičkou tvarohu.
  6. ozdobit jogurtem, praženými ořechy a medem.

Skvělé jsou těstoviny se zeleninou, rychlými omáčkami nebo třeba s krevetami, které potřebují jen krátký čas přípravy. Pokud si chcete pochutnat na mase, jistotou je kuřecí maso bez kosti nebo vsaďte na rychlou stir-fry techniku, při které zvládnete během chvíle připravit i hovězí, krůtí nebo vepřové maso.Po vytažení z mrazáku můžete lívance ohřát v troubě (cca 10 min na 180°C), mikrovlnce nebo topinkovači.

Lívance jsou nedílnou součástí pravé americké snídaně. Nadýchané placky se podávají s kouskem másla a zalité javorovým sirupem. K nim pak na talíři najdete sázené vejce a křupavou slaninu. Pokud je na vás tahle kombinace moc divoká, klidně je podávejte nasladko s čerstvým ovocem nebo našlehaným tvarohem.

Jak dlouho cekat po Doliti oleje : Kdy provádět měření Měření hladiny množství oleje v motoru provádějte nejlépe za těchto podmínek: auto stojí dokonale rovně, nikoliv do kopce nebo z kopce; měřte olej zahřátý, stačí cca 10 km jízdy (po zastavení ale s měřením vyčkejte cca 5 minut, než se všechen olej vrátí zpět do vany).

Z jaké mouky se dělají lívance : Na lívance se hodí i mouka ječná. Tip: Z mouky hladké a ječné se těsto lépe rozlévá, polohrubá se zase snadněji rozmíchá a netvoří žmolky. Mléko: Lze použít sladké, ale i kysané nebo podmáslí. Tip: Mléko můžeme nahradit stolní perlivou vodou (sodovkou).

Jak dlouho kyne těsto na lívance

Vzniklé těsto nechte na teplém místě kynout asi 30 minut, mělo by zdvojnásobit objem. Rozpalte lívanečník nebo pánev a jen zlehka potřete olejem. Naběračkou na něj nalévejte vykynuté těsto a lívance pečte po obou stranách dorůžova.

Pečicí test jasně ukázal, že nejsnáze se peče z klasické světlé mouky. Je lehčí a nadýchanější než třeba mouka celozrnná. Těsto z ní je vláčnější a samotné pečivo kypřejší a hlavně většinou chutnější. V našem testu tak zvítězila hladká pšeničná mouka Babiččina volba na kynuté těsto.Těsto promíchejte a osolte. Takto vzniklé těsto nechte na teplém místě přikryté čistou utěrkou kynout asi 25 minut (objem by se měl zdvojnásobit). Do rozpálené pánve jen zlehka potřené tukem nalijte vykynuté těsto a po obou stranách lívance opečte. Na závěr lívance potřete povidly a posypte ostružinami.

Jak dlouho vydrží lívance : Pokud máte ráno opravdu na spěch, připravte si těsto předem, v lednici vám vydrží zhruba 2 dny, případné přebytky najdou své místo v mrazáku. Bez obav můžete zmrazit i nesnězené lívance. Jednotlivé kusy proložte pečicím papírem a uložte do krabičky nebo uzavíratelného sáčku, nejdéle však na 2 měsíce.