Antwort Jaký váleček na epoxidovou pryskyřicí? Weitere Antworten – Jaký váleček na epoxidovou barvu

Jaký váleček na epoxidovou pryskyřicí?
Lakovací váleček s polyamidovým potahem, výška plyše 6 mm. Odolává všem rozpouštědlům, dlouhá životnost. Lze použít pro všechny druhy nátěrových hmot,zejména vhodný pro polyuretanové a epoxydové barvy a laky. Délka 250 mm, pro držadlo průměr 8 mm.Epoxidová pryskyřice se kromě hobby využití využívá jako lepidlo, nátěrové hmoty nebo také konstrukční materiály.Můžete využít například laminátové desky. Budete potřebovat desku pod celou plochu ve spodní části a také po všech stranách, kde se bude pryskyřice vylévat. Stejně tak můžete vyrobit formu pro celý tvar stolu a vložit do ní různé části dřeva (různě tvarované po stranách) a celou plochu kolem dřeva vylít pryskyřicí.

Jaký váleček na barvu : Nejkvalitnější válečky jsou z polyamidových vláken. Toto syntetické vlákno má delší životnost a dobře absorbuje barvu. Velkou roli hraje také to, jaký nátěr budete pomocí válečku aplikovat. V materiálech a vhodnosti nátěru vám pomůže náš seznam válečků, které můžete najít v nabídce Dům barev.

Jak odstranit epoxidovou pryskyřicí

Epoxid pryskyřice vyžaduje speciální přípravky. Pro odstranění nevytvrzené pryskyřice je možné použít čističe. S otázkou jak odstranit pryskyřici – nevytvrzenou, vám pomůže technický líh. Je též možné použít aceton, ale technický líh je pro práci méně škodlivý a nevytvrzenou pryskyřici s ním snadno utřete.

Kolik pigmentu do pryskyřice : Vynikající probarvovací schopnost při zachování průhlednosti nebo průsvitnosti hmoty. Dávkování 0,1 % – 5 % hmotnostně (1 g pigmentu / 1000 g pryskyřice – 50 g pigmentu / 1000 g pryskyřice). Orientační hmotnost tohoto 100 ml balení pigmentu je 110 g.

Pro leštění doporučujeme leštící pastu Finixa, což je jednokroková pasta upravená nanotechnologií dosahující vysokého lesku 95 %. Pastu Finixa naneseme na oranžový leštící kotouč POP 714 o průměru 145 mm s nastavenými otáčkami 700 ot./min, maximálně 1000 ot./min, a rozetřeme ji po leštěném povrchu.

Isopropylalkohol je bezbarvá kapalina se silnými čistícími a odmašťovacími účinky, která nenarušuje materiály a rychle se odpařuje. Po odstranění epoxidové pryskyřice z povrchu, otřeme zbytky rozpouštědla čistým vlhkým hadříkem.

Jak odstranit epoxidovou pryskyřici

S otázkou jak odstranit pryskyřici – nevytvrzenou, vám pomůže technický líh. Je též možné použít aceton, ale technický líh je pro práci méně škodlivý a nevytvrzenou pryskyřici s ním snadno utřete. Zůstává otázka jak vyčistit pryskyřici nebo čím odstranit epoxidovou pryskyřici z oblečeníNamáčíme váleček

Abychom válečkem při každém tahu malovali stejnoměrně, je dobré jej také stále stejnoměrně namáčet. Čili váleček ponoříme vodorovně do barvy tak po osu, možná malinko přes ni, a pak válečkem přejedeme přes mřížku svisle položenou do nádoby. Tím barvu dostaneme na celou plochu válečku.Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrů, laků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene). Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor).

Další možností, jak obarvit epoxidovou pryskyřici jsou různé metalické prášky – metalický pigment. Jde o jemný prášek v různých barvách, s jehož pomocí se vytvoří ve výsledku metalický efekt. Metalický pigment pryskyřici probarví do neprůhledné podoby.

Jak rozpustit Epoxidove lepidlo : Odstranění vytvrzeného epoxy lepidla: Pokud vaše epoxidové lepidlo zaschlo a ztvrdlo, budete muset použít poměrně agresivní metodu. Ředidlo na barvy, denaturovaný líh nebo odstraňovač lepidla pomohou epoxy lepidlo změkčit. Stačí namočit hadřík do rozpouštědla a otřít lepidlo, které chcete odstranit.

Jak míchat epoxidovou pryskyřici : Pryskyřici vždy mícháme pomalu a důkladně, stíráme strany, otíráme špachtli a mícháme ode dna. Střídáme směr míchání ve směru a proti směru hodinových ručiček tak, abychom zajistili kompletní promíchání obou složek. V míchacím kelímku mícháme obě složky cca 3 minuty.

Jak skladovat epoxidovou pryskyřici

Doporučujeme epoxidovou pryskyřici skladovat na suchém místě při teplotě minimálně 10 – 15 °C. Po použití všechny nádoby pevně uzavřete.

K leštění epoxidové pryskyřice (po vybroušení zrnem na K3000) se používá pasta na leštění pryskyřice. Leštidlo na pryskyřici nabízí každý výrobce v trochu jiném složení, většinou patentovaném nebo lety osvědčeném. Další pomůckou je leštící kotouč. I ten je potřeba odzkoušet nebo zvolit doporučenou kombinaci výrobcem.Často stačí začít na jemnější zrnitosti 600 a postupně se propracovat na 3 000. Dále budete potřebovat lešticí pastu a utěrku z mikrovlákna. Každou zrnitostí brousíme jemně bez vyvíjení tlaku na materiál, a to krouživými pohyby až do zrnitosti 3 000 brusného papíru. Nikdy nepřeskakujte jednotlivé zrnitosti!

Jak vycistit epoxid : K odstranění pryskyřice, která ještě nebyla vytvrzena, je možno použít různé speciální přípravky a čističe jako například technický líh, alkohol ve spreji či aceton. Pokud vám pryskyřice odkápla na hladkou plochu jako například na stůl, snadno jí otřete i vlhčeným dětským ubrouskem.