Antwort Čím snížit kyselinu močovou v těle? Weitere Antworten – Jak dostat z těla kyselinu močovou

Čím snížit kyselinu močovou v těle?
Cesta, jak dostat kyselinu močovou z těla, povede vždy hlavně přes ledviny. Pro správné vylučování kyseliny močové je proto zásadní pitný režim. Pijte proto dostatečně a nápoje si rozložte rovnoměrně během celého dne. Vhodné nápoje jsou voda, minerální vody, ovocné čaje a šťávy.zelenina – celer, cuketa, baklažán, cibule, brambory, zelené fazolky, kapusta, květák, rajčata, zelí, pórek, ředkvička, salát, mrkev, sója, paprika, chřest, kedlubny, okurky, avokádo. pupečník asijský, pomáhá při odplavení kyseliny močové z těla.Hlavní účinnou bylinou ve směsi je zlatobýl, který má výrazně pozitivní vliv na ledviny. Pampeliška a bříza podporují pročišťování a odvod škodlivin a spolu s jehlicí a smilem přispívají k detoxikaci těla.

Jak se zbavit dny bez léků : Co máme tedy jíst Naopak můžeme doporučit ovoce a ovocné šťávy, kořenovou zeleninu, brambory, bílé nebo tmavé pečivo a v omezeném množství i některé druhy sladkovodních ryb, vařená vejce nebo šunku. Při boji proti dně bychom měli zároveň přemýšlet o potravinách, které dokáží snižovat hladinu kyseliny močové.

Co se nesmí jíst při zvýšené kyselině močové

Potraviny s vysokým obsahem purinů – omezit:

  • zvěřina: kančí, jelení, kachny..
  • červené maso (hovězí, vepřové), uzeniny.
  • některé mořské ryby: tuňák, sardinky, treska, mušle.
  • vnitřnosti: játra, ledviny.
  • zrající sýry.
  • alkohol: pivo, víno.
  • luštěniny (čočka, fazole, hrách)
  • určité druhy zeleniny: rebarbora, špenát, červená řepa.

Jak se zbavit kyseliny močové v kloubech : Při akutní dnavém záchvatu se užívají léky proti bolesti a zánětu kloubů, tzv. nesteroidní antiflogistika, a to v poměrně vysokých, protizánětlivých, dávkách. K tomu často lékař předepíše i lék kolchicin, který snižuje tvorbu krystalů kyseliny močové a zmírňuje zánětlivou reakci na tyto krystalky ve tkáních.

Základním principem diety při dně je vyloučení z jídelníčku potraviny bohaté na puriny. Jedná se o sloučeniny přítomné v potravinách, jejichž konečným produktem metabolismu je kyselina močová. Mezi potraviny bohaté na puriny patří: maso, vnitřnosti, ryby, mořské plody a luštěniny.

Potraviny s vysokým obsahem purinů – omezit:

  1. zvěřina: kančí, jelení, kachny..
  2. červené maso (hovězí, vepřové), uzeniny.
  3. některé mořské ryby: tuňák, sardinky, treska, mušle.
  4. vnitřnosti: játra, ledviny.
  5. zrající sýry.
  6. alkohol: pivo, víno.
  7. luštěniny (čočka, fazole, hrách)
  8. určité druhy zeleniny: rebarbora, špenát, červená řepa.

Co způsobuje kyselina močová

Zvýšený příjem stravy bohaté na puriny (např.: vnitřnosti, maso, luštěniny, v menší míře také čokoláda, kakao, káva) vede k nadprodukci kyseliny močové. Zdravé ledviny nemusí stačit kompenzovat nadměrnou zátěž kyselinou močovou intenzivnější exkrecí a urikemie potom stoupá.Mléko, zakysané mléčné výrobky, tvaroh, sýry, brynza, jogurty. Vejce. Bezvaječné těstoviny, jáhly, pohanka, rýže. Maso: koroptev, krůta, holub, králík, zajíc.Ze stravy vyloučíme potraviny obsahující větší množství purinů – zvěřinu, vnitřnosti, masové vývary a extrakty, trvanlivé salámy, uzená masa, olejovky, kakao, čokoládu, silný černý čaj, zrnkovou kávu, luštěniny, alkoholické nápoje, houby. Doporučujeme snížit celkové množství bílkovin na 50–60 g/den = 0,6–0,8 g/kg váhy.

Dobrý den, z přípravků, kterými můžete podpořit snižování kyseliny močové v krvi, je ENZYCOL. Obsahuje přírodní výtěžky, které podporují vylučování kyseliny močové močí, a tím snižují její obsah v krvi. Užívá se 2x denně, nejlépe nalačno, po dobu alespoň 2-3 měsíce.

Co má nejvic purinů : Potraviny s vysokým obsahem purinů rozdělené do skupin jsou:

  • maso a vnitřnosti – játra, srdce, ledviny, jiné vnitřnosti, maso mláďat, zvěřina, masové extrakty,
  • ryby a mořské produkty – ančovičky, krabi, sledě, makrely, sardinky, krevety,
  • jiné zdroje – kvasnice, pivo, chřest, houby, luštěniny, špenát.

Jaký čaj pít při dně : Čaj z kopřivy dvoudomé zbavuje tělo nadbytku kyseliny močové. Dejte 2 čajové lžičky sušené kopřivy na 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a pijte 3x denně po dobu 5 týdnů. Můžete provádět i čajovou koupel postiženého místa.