Antwort Jak dlouho se vaří tuřín? Weitere Antworten – Jak se vaří tuřín

Jak dlouho se vaří tuřín?
Tuřín oloupeme, nakrájíme na centimetrové plátky a ty ještě na hranolky, delší překrojíme. Vhodíme je do vroucí osolené vody a vaříme cca 5 minut.Tuřín – recepty

Hodí se například ke grilované zelenině nebo marinovaným a restovaným sójovým nudličkám. Jako lehká, ale vydatná svačinka jsou tady pečené tuřínové hranolky, které jsou jako stvořené k namáčení do hummusu. Zapékat lze také tuřínové plátky zakápnuté olivovým olejem a posypané čerstvými bylinkami nahoře.Tuřín je výborná a hlavně léčivá plodina, která čistí krev, léčí choroby zažívacího ústrojí, zlomeniny či osteoporózu. Šrám na historii tuřínu bohužel udělala II. světová válka, kdy tato levná (krmná) plodina bývala často jedinou stravou v koncentračních táborech.

Jak jíst tuřín : Pokud chcete tuřín jíst syrový, měli byste ho raději oloupat. Křehký kořen však skvěle chutná i vařený, dušený nebo glazovaný na pánvi a po krátkém vaření se doslova rozplývá v ústech. Dokonce i listy je možné konzumovat buď syrové jako salát nebo vařené jako špenát.

Co je tuřín po slovensky

Tuřín neboli brukev řepka (někdy je označován jako kolník, na Slovensku kvaka) patří mezi kořenovou zeleninu a je křížencem mezi vodnicí a hlávkovým zelím. Často se také s vodnicí zaměňuje, zřejmě pro jeho podobně kulatý tvar, ne náhodou se mu také říká žlutá vodnice.

Jak chutná tuřín : Chuť: Tuřín můžeme chutí připodobnit bramborám (některé odrůdy kedlubně), vodnice chutná spíš jako nepálivá ředkvička. Způsob konzumace: Tuřín konzumujeme tepelně upravený nebo prokvašený, zasyrova spíš jen mladé bulvy (v tomto bodě záleží i na odrůdě).

Bulvy mají nasládlou, poněkud peprnou chuť. Konzumuje se vařený, v polévkách a přílohách, mladé bulvy jsou chutné i za syrova. Na středním Slovensku se tradičně pěstuje tato rostlina (žlutomasá odrůda) a známá je pod názvem kvaka (fem.).

rožok, rohlík jsou nejlepší překlady "rohlík“ do slovenština.

Kdy se sklízí tuřín

Ideální čas pro jeho výsev do volné půdy je v dubnu až květnu. Na vlastní sklizeň se pak můžete těšit v září až říjnu. Pokud nemáte prostory na jeho uložení, nebojte se sklízet ho průběžně, v půdě ho můžete nechat klidně až do prosince. Snese totiž bez problémů i teplotu -5 °C, krátkodobě i -10 °C.označení pro kozla ve slovenštině, polštině, ukrajinštině a ve východomoravských dialektech, někde se takto označuje jen kozel vykastrovaný (hňup).větev, větévka, větev jsou nejlepší překlady "konár“ do čeština.

rohlík je překlad "rožok“ do čeština.

Co znamená slovensky Maškrtník : Že marhuĺa je meruňka asi nepřekvapí, ale vegetariáni ať si radši před pobytem na Slovensku nastudují, že cvikla je červená řepa. A až vás někdo označí za maškrtníka, nebojte se, není to urážka. Má na mysli mlsouna.

Co je slovensky Bocian : Jinak se čáp nazývá slovensky bocian, v moravském nářečí bohdál, bogdál, bugdal bohdan – badán = dárce "boha" čili hojnosti (srov. boh-atý).

Co je slovensky Kváká

Tuřín (Brassica napus subsp. napobrassica), též brukev řepka tuřín nebo lidově kolník, kvak či dumlík, je dvouletá rostlina, která v prvém roce vytvoří nadzemní bulvu a ve druhém vykvete a uzrají semena. Je pěstovaná pro bulvu lidmi používanou jako kořenová zelenina, nebo jako krmivo pro býložravce.

Slovensky se pak „zelí“ řekne „kel“, což zase u nás symbolizuje něco úplně jiného. Nejdelším slovenským slovem je „najneskomercionalizovávateľnejšieho“, nejhůře vyslovitelným zřejmě „hmla“ (mlha).haluz – přesný význam neznám, pouze se mi vybavuje, že bývá obvykle suchá, vybavuje se mi před určitou dobou ulomená větev, která již zvadla a zaschla. Kapr, haluz je vetva/větev, nie ulomená vetva/větev.

Co je slovensky Pliaga : ohýbání , přehýbání ( papíru ap .), skládání ( prádla ap .)